Péče o vlasy

Zásadní chyby při mytí vlasů, vyvarujte se jim

30. října 2013 v 11:39 | Xoxo Vanessa
Každá z nás chce mít krásné vlasy, dalo by se říct ty nejkrásnější, a proto všude možně vyhledáváme, utrácíme za kvalitní vlasovou kosmetiku. Mnozí z vás se bohužel dopouštějí chybiček už při takovém mytí vlasů a díky tomu si přivolávají např. třepení konečků nebo zvýšení vlasového mazu. Pokud chcete předejít menších chybiček, u kterých se dopouštíte při mytí vašich vlásků, tak si pozorně přečtete tento kratší článek. Samozřejmě, je tu také možnost, že zjistíte, že děláte vše, tak jak píšu, tým pádem vaše vlásky vám musí být vděčné.

Měli byste vědět, že mokrý vlas díky vlhkosti nabobtná a o několik procent zvětší svůj objem. Pro lepší vysvětlení si zkuste představit ovesné vločky, které zalijete horkou vodou. Nabobtnají a několikanásobně zvětší svůj objem. Něco podobného se děje s vašimi vlasy po namočení. A teď si představte, jak rozdílné jsou vlastnosti ovesných vloček za sucha a poté co jsou namočeny. Jako suché jsou mnohem odolnější a pevnější. A to stejné se děje i s vlasy. S mokrými vlasy musíme tedy zacházet šetrněji a pečlivěji, než v normálním stavu za sucha.

1 krok - Vyčesávání a rozčesávání vlasů

Před mytím vlasů si vlasy dokonale pročešte. To by měli provést zejména ti, co mají vlasy dlouhé. Během dne, vám totiž vypadne 90 až 100 vlasů. Některé z těchto vlasů vám zůstanou zapleteny mezi vlasy a ty si můžete před mytím vyčesat. Usnadníte si tak případné rozčesávání svých kadeří po mytí.

2 krok - Nanášení šampónu

Vlasy si hodně namočte vodou. Poté naneste šampon. Ten je dobré nanášet nejlépe na 5 míst hlavy. Do dlaně si naneste patřičné množství šamponu a druhou rukou si z tohoto množství naneste trochu na vlasy nad čelem, trochu na obě strany spánků, a následně na obě strany temena. Toto nanášení je vhodné zejména pro málo pěnící šampony, nebo pro šampony hodně husté. Takto nanesený šampon rozpěňte a krouživými pohyby si myjte hlavu. Vyhýbejte se jakémukoliv drhnutí a drsnému zacházení během mytí. Můžete používat spíše jen tlakové pohyby.

Opláchněte vodou a zopakujte. To proto, že při prvním mytí se odstraňují prvotní nečistoty a přebytečný maz. Teprve při druhém mytí si vlas umýváte do hloubky. Při druhém mytí už bude vlas i dostatečně nasáklý vodou a vytvoří se nám tak více pěny. Pokud si však umýváte vlasy každý den, dvojité mytí nemusí být podmínkou.

3 Krok - Nanášení balzámů a kondicionérů

Nyní je potřeba uzavřít vlasovou kutikulu (vlasový ochranný štít). Tím chráníme vlas před vstupem škodlivin do vlasu a také se nám vlas lépe rozčeše. Většina kondicionérů a balzámů by se měla nanášet na mokré vlasy, které jsou už trochu vyždímané. Nesmí z nich kapat voda. To proto, že pokud nanesete přípravek na příliš mokré vlasy, pravděpodobně vám společně s vodou z vlasů zteče. Tím snížíte účinek. Čili, vyždímejte si z vlasů přebytečnou vodu, ručně nebo za pomoci ručníku a poté naneste balzám. Pokud je potřeba, nechte nějakou tu minutku působit a potom opláchněte.
Celkově je lepší používat na vlasy ne příliš horkou vodu. Pokud je to pro vás nepříjemné, myslete na to alespoň při letních horkých dnech, nebo si vlažnější vodou (může být i studená) opláchněte hlavu úplně na závěr. Hlava se vám lépe prokrví a tím posílíte i vlasové kořínky. Tohle je i zvláště vhodné při potížích s mastnými vlasy.

4 Krok - Rozčesávání vlasů a následná úprava

Nyní máte vlasy dokonale umyté a ošetřené. Můžete se tedy vrhnout na rozčesání vlasů a následnou úpravu. Vlasy si rozhodně nefrotýrujte ručníkem tak, že s ním budete drhnout hlavu na všechny strany. Vodu z vlasů ručníkem pouze vymačkávejte. Rozčesávejte opatrně. Začínejte od konečků. Během česání můžete použít i neoplachovací kondicionéry nebo fluidy. Styling nanášejte až na vlasy rozčesané.

Menší inspirace:


Má péče o mé vlasy

10. prosince 2012 v 20:58 | Xoxo Vanessa
Ahoj kočky, časté dotazy jsou na mé vlasy, jak o ně pečuji, abych hromadně odpověděla na tuto otázku, tak jsem se rozhodla napsat článek v pár bodíkách, sami uvidíte, že o mé vlasy se nijak extra nestarám. Naštěstí mé vlasy nejsou problémové, takže nepotřebují zvláštní péči, jen poslední dobou si je pěkně ničím a to každodenním žehlením vlasů (bohužel mé vlasy nejsou už tak zdravé, jako kdysi, ale já si prostě nemůžu pomoct - stejnak žehlit budu dále).

Má malá péče:

- Vlasy si umývám, co druhý nebo, co třetí den.

- Před mytí si mé vlasy rozčešu, v žádném případě si nerozčesávám mokré vlasy.

- Většinou nepoužívám žádné přípravky na vlasy, ale co mi pomáhá je dětský olej, který aplikuji hlavně na mé suché, vysušené konečky, až se trochu zamastí. Nechám pár minut působit a potom si umyju pořádně hlavu, až vlasy nemám mastné.

- Vlasy myju vlažnou vodou, teplá voda vlasům škodí a budou se také rychleji mastit.

- Tak jednou za týden aplikuji minutovou masku, která má účinky hlavně regenerační.

- Když už mám čas na domácí masku, tak si dělám masku z olivového oleje a žloutku (ale toto dělám jen parkrát do roku - málo času, nebo jsem lenivá). A tu nechám působit minimálně hodinu.

Ještě nějaké otázky? Odpovím v komentářích :))


Mohou vlasy růst rychleji?

21. března 2012 v 21:39 | Xoxo Vanessa
Vlasy jsou jednou z nejdůležitějších a největších předností žen. Každá žena by si přála, aby její vlasy vypadaly zdravě,
lesklé a zářivě. Toho lze dosáhnout jedině tehdy, budeme-li o své vlasy pečovat každý den s pomocí kvalitní vlasové kosmetiky. Jedním z přání žen však je i rychlejší růst vlasů. Je ale vůbec možný?

Růst vlasů - lze ho ovlinit?
Vědecky bylo dokázáno, že doposud neexistuje žádný způsob, jak ovlivnit, aby naše vlasy rostly rychleji. Ale můžete udělat hned několi věcí, aby byly vaše vlasy zdravé, tedy i zdravěji rostly.

Pamatujte si, že vlasy jsou velmi citlivou částí vašeho těla a potřebují zvláštní péči. K vašim vlasům byste měly přistupovat s citem.

Jak svým vlasům ke zdraví dopomoct?

Před sprchou vlasy prokartáčujte. Pokud tak učiníte, ve sprše se nezacuchají, tudíž se budou pak mokré i lépe rozčesávat.

Vlasy češte s citem a opatrně. Pokud jste majitelkami vlnitých nebo kudnatých, po umytí byste měly byste používat hřeben s širokými zuby, protože kartáče mohou narušit jejich strukturu a způsobují také krepatění vlasů.

Při použití kondicionéru zkuste prsty vlasy prohrabávat. To snižuje zacuchání a po umytí si vlasy nebudete muset příliš rozčesávat. Kondicionér na vlasy nanášejte vždy rovnoměrně.

Vlasy si nemyjte každý den. Vaše vlasy totiž chrání nejvíce samotný maz, a to lépe než cokoliv jiného.

Nedělejte si z vlasů příliš těsný culík nebo drdol. Můžete použít třeba spinátka nebo udělat copánky.

Denně užívejte multivitamíny. Nedostatek železa zhoršuje vypadávání vlasů. Ženy, které navíc prožívají stres a těžká období jsou vystavné vyššímu riziku nedostatku železa. Pokud zjistíte díky lékařkému vyšetření, že trpíte nedostatek železa, braním pilulek s jeho obsahem se vyvarujte, jelikož může dojít k poškození žaludku. Bohatě stačí užívání multivitaminu a konzumace potravin bohatých na železo.
Pokud patříte do skupiny vegetariánů, můžete jíst potraviny bohaté na vitamín C. Ten bude železo vstřebávat. Velké množství je ukryto v zelenině.

Jezte také další vitamíny, biotin, rybí ruk a proteiny. Tyto látky jsou ve vaší stravě nezbytné. Bylo prokázáno, že s dostatečným přísunem těchto látek do těla, vlasy rostou ve větším množství. Tedy budou hustší.

Diety s nízkým obsahem bílkovin a železa a také ty s vysokým obsahem bílkovin a malým množstvím ovoce a zeleniny, jejichž výsledkem je dramatický úbytek hmotnosti, mohou vést k velkému zhoršení vypadávání vlasů. Snažte se, aby vaše strava byla vyvážená a zaměřte se na postupné snižování kalorií.

Stres je nejčastější příčinou vypadávání vlasů. Pokud se potýkáte s fyzickým nebo emocionálním vypětím, za zhruba 3 až 4 týdny se vše na vašich vlasech projeví. Proto hodně relaxujte a odpočívejte.

Důležité k zapamatování:
Jezte zdravě, nakupujte pouze kvalitní vlasové produkty, pravidelně používejte ochranné produkty, udržujte krok s masážními oleji.

Zdroj: extrakrasa.cz
S článek opravdu souhlasím! :))

Domácí masky na vlasy

26. června 2011 v 10:54
Masky na vlasy jsou nezbytností pro ty z nás, které máme dlouhé vlasy. Aby byly dlouhé vlasy krásné, musíme se o ně také starat. Ze zkušenosti jsem zjistila, že nejběžněji prodávané produkty na vlasy u nás, vlasy spíše ničí, než vyživují. Obecně pro zdraví a krásu vlasů doporučuji s vlasy zacházet opatrně, požívat kvalitní iontový vysoušeč a pokud není třeba, nechat vlasy sušit bez vysoušeče. Nutností krásných vlasů je rovněž minimálně jednou týdně používat vlasové masky, na alespoň tři hodiny.

Jsem typ člověka, co rád na internetu hledá informace a pak spokojeně zjistí, že co v nejmenovaných přírodních českých i zahraničních obchodech koupíte za stovky korun, si můžete vyrobit doma. Věřím, že tento článek Vás potěší, i když většina ingrediencí je všeobecně známá, stručný soupis není nikdy na škodu.


Olivová maska pro posílení a lesk:


Nejúčinnější a nejznámější maska na vlasy. Zahřejeme olivový olej (kvalitní
panenský) v mikrovlnce na mírnou teplotu a aplikujeme na vlasy. Pozor abychom se neopařili. Vlasy zabalíme do potravinové folie nebo alobalu, dále do ručníku a necháme na hlavě klidně i 4 hodiny. Někde jsem četla, že modelky si prý nechávají olivový olej na vlasech přes noc. Protože mám dlouhé vlasy, tak jsem to vyzkoušela a vlasy byly kvalitnější na delší dobu. Tzn. méně se třepily, byly pružnější a hlavně lesklejší. Vlasy musíme samozřejmě umýt šamponem, použijeme kondicionér. Nejlépe přírodní, bez přidaných silikonů a chemikálií.

Olivová maska s citronem pro lesk:


Do kvalitního olivového oleje vymačkáme jeden citron pro větší lesk vlasů a
necháme několik hodin působit. Poté postupujeme stejně jako v předchozím
případě.
 
 

Reklama