Péče o obličej

Jak se starám o mou pleť, když se objeví akné

28. srpna 2013 v 0:12 | Xoxo Vanessa
Myslím si, že pro dnešek mému blogu neublíží, když odbočím od mého deníčku a článek bude směřovat jinde. Rozhodla jsem se, že by bylo fajn, kdybych vám napsala, jak se starám o mou pleť. Pak ve mně trklo, že by článek byl moc dlouhý a všechno by se sem nevešlo. Proto jsem pro dnešek zvolila lepší možnost a to takovou, že vám napíšu, jak jsem se starala o mou pleť během těchto dnů.
Když jsem přijela z dovolené, měla jsem menší problém, o kterém jsem vám na blogu nepsala. Byla jsem opět zoufalá, co se týče mé pleti. Na dovolené mi nesedl opalovací krém a po mém obličeji hlavně na čele mi naskákalo milion jebáčku. Opět jsem byla totálně na nervy, ale díky bože už je to za mnou. A vlastně, jak jsem se starala o mou pleť? Tak pozorně čti:

Jako potřebný základ, aby byla vaše pleť čistá, je odličování. Pokud si špatně odlíčíte vaši pleť, pak se nedivte následkům, jako předčasnému stárnutí nebo pupínkům. Já se MINIMÁLNĚ odličuji 2x denně a to večer a ráno. Miluji, když si odlíčím mou pleť. Hned cítím, jak má pleť nabude svěžesti a čistoty. Teď mi sedly dva odličovací přípravky a to od Garnieru a Dermacolu čisticí pleťová mléka, které vážně moc příjemně voní - doporučuji.


Teď vám prozradím můj fígl, který pomáhá proti akné (jebáčkům). A to jednoznačně Tea tree olej, pokud toto zázračné antiseptikum nemáš doma, tak děláš chybu. A co je Tea Tree olej? 100% čistý olej čajovníku australského je nejsilnější přírodní antiseptikum. Příznivě působí při kožních infekcích, menších popáleninách, drobných řezných rankách, akné, aftech, oparech či plísňových infekci. Pro mě je to zázračná lahvička. :))


Další přípravek, který tyto dny "boj proti akné" mi nesměl chybět, byla alpa. Né proto, abych se ožrala a zapomněla, jak mám hroznou pleť. :D Důvody byly však jiné, … Ráno a večer jsem na vatový tampónek nalila trochu alpy a očistila jsem si s ní pleť. Holky, kdo bude používat alpu, dávejte pozor! Díky alkoholu, který se v ní nachází, můžete si svou pleť přesušit a následně vám může vzniknout paseka. Alpa je dobrá na zbavení pupínku, ale na dlouhodobé užívání to bych neriskovala. Nebo ji používejte přímo na "postižené" místo než na celý obličej.


Ani já nevydržím na svém obličeji jen tak nechat pupínky, které všichni nesnášíme a proto během chvíle začnu do nich dlubat, rýpat, mačkat,… Někdy mi to pomůže, někdy bohužel si to moc rozrýpnu. Tento týden jsem byla šikovná a moc hezky jsem si je vymáčkla.

Před a po vymáčknutí pupínku musíme vždy svou pleť odlíčit - to je snad všem jasné. Někdy, když svou pleť moc rozdrbu, tak mi pomáhá přírodní antibiotikum koloidní stříbro, které má účinky: hojící, regenerační, zklidňující.


Znáte galvanickou žehličku? Určitě někteří ano a někteří ne. Je prostě skvělá na pleť, na vrásky a dokonce i na celulitidu.
Co je galvanická žehlička a jak funguje? Žehlička velikosti a vzhledu klasického depilačního strojku funguje na bázi pozitivního a negativního galvanického proudu (povzbuzuje buňky k vyšší aktivitě) a je natolik chytrá, že si i sama identifikuje typ pleti, podle kterého si sama nastaví intenzitu a poté započne hloubkové čištění pleti ve všech vrstvách kůže.
V následující části se žehličkou do pokožky vpraví kosmetické přípravky, které pleť vyživí a vytáhne z pleti všechny nečistoty a toxiny, které jsou v ní obsaženy.
Před samotným žehlením je na obličej nanesen gel, který podporuje obnovu pleti společně s následným žehlením. Doba, za kterou je pleť důkladně vyčištěna se udává okolo 28 dní, může se však mírně lišit podle věku ženy.

Celý zákrok trvá jen 10 minut ve dvou pětiminutových fázích, je samozřejmě bezbolestný a již po jednom použití jsou viditelné očekávatelné výsledky. Ze začátku se žehlení provádí zhruba třikrát týdně, poté stačí žehličku používat pouze jedenkrát za týden.

Správné odličování je základ

21. ledna 2013 v 22:09 | Xoxo Vanessa

Pokud nechcete, aby se na vaší pleti objevily předčasné vrásky, komedony nebo ucpané póry, tak dejte na mé rady a nezanedbávejte odličování vaši pleti.

Největší chyby, které při odličování mnozí z vás dopouštějí:

1) Večer jsi unavená a odličování necháváš na ráno
- Největší chyba v odličování, jaké se můžeš dopustit. Přestože pleť ráno důkladně vyčistíš, nemá možnost odpočinku a regenerace v průběhu noci. Pokud se ráno nalíčíte do dalšího pracovního dne, odpočinek své pleti prakticky nedopřeješ. Potom se nediv, když se objeví ucpané póry, olupující se šupinky nebo pupínky. Nezapomínej, že také tímto přispíváš k předčasnému stárnutí pleti a vráskám a to přece nechceš, nebo snad ano?

2) Šetříš na odličovacích tampónech
- Zvládneš si odlíčit oči, tváře i rty jediným tampónem? Šetříš peníze za nákup odličovacích tampónů, ale nešetříš svou pleť. Špinavý tampón na pleti zanechává velké množství nečistot. Tampóny proto vyměňuj, dokud poslední, který během tvého odličování použiješ, nezůstane zcela čistý.

3) Nelíčíš se, proto ti odličování připadá zbytečné
- I když se nelíčíš, střádáš přes celý den na své pleti škodliviny z okolního prostředí. Tyto nečistoty je třeba z pleti doslova umýt, aby pokožka mohla volně dýchat a nezanášely se póry, a proto nezanedbávej večerní rituál a pleť důkladně vyčisti.

4) K odlíčení ti stačí voda a mýdlo.
- Alkalické mýdlo (tj. běžné mýdlo na ruce) na pleť nepatří, protože narušuje její vrchní ochrannou vrstvu a nadměrně ji vysušuje. Na vysušené pleti se pak mohou tvořit olupující se plochy kůže. K odličování a čištění pleti používejte výhradně odličovací kosmetiku vhodnou pro tvůj typ pleti a kvalitní odličovací tampóny.

5) Krk a dekolt neodličuješ
- Při odličování bys neměla zapomínat ani na svůj krk a dekolt. Kůže je v těchto místech velmi jemná, a pokud se o ni dobře nepostaráte, objeví se zde první vrásky.


Jakou používám odličovací kosmetiku?
- Nejčastěji používám odličovací přípravky od značky Ryor. Tuto značku také používáme na praxi. Musím podotknout, že jsem byla také spokojená s odličovacími přípravky od značky Nivea!

- Na oči používám odličovací olejíček (nejrychlejší volba odlíčení očí a nestane se, že bych musela oči dřít). Na pleť používám čisticí pleťové mléko a pro dočištění pleti pak použiji čisticí pleťovou vodu - klasika :))


Doufám, že jsem vám některým pomohla a teď všichni budeme
mít krásnou, čistou pleť. Líbám vás Vaše Xoxo Vanesska :-*

Jak správně vybrat a aplikovat tvářenku?

27. října 2012 v 16:09 | Xoxo Vanessa
Dívala jsem se do mé ankety "co vám na mém blogu schází" druhé místo jste určili - více kosmetických rad. Nyní vám tento článek splním. Přemýšlela jsem, o čem mám psát, nic mě nenapadalo, ale až nakonec jsem dospěla k názoru, že vám můžu připravit článek "Jak správně vybrat a aplikovat tvářenku", což ale bohužel málokterá z nás umí a obvykle se její aplikací pokazí celý make-up, přiznám se i já mám občas problém správně nanést tvářenku - chce to jen praxi :))


Co dělat a co ne!
- Používejte tvářenku rychle, krouživými pohyby, tak dlouho, než získáte požadovaný odstín.
- Používejte tvářenku v jemné vrstvě a v ne moc silné, protože nakonec můžete vypadat jako klaun.
- Neaplikujte tvářenku pod lícní kosti, protože celý váš obličej bude působit jako by gravitace stáhla váš celý obličej dolů.

Jaký typ si mám vybrat?
- Pokud máš suchou tvář, zvol krémovou, která jí hydratuje a působí přirozeně.
- Pro mastnou/smíšenou pleť je nejlepší volba prášková tvářenka - vybírejte raději matné barvy.

* Já osobně mám zkušenosti jen s pudrovými tvářenky - nejvíce mi vyhovují a zatím nechci experimentovat s jinýma.

Jaká barva se k vám hodí?

Světlá pleť - vybírejte méně syté tóny, neutrální béžovou, světle růžovou, broskvovou. (pokud váháte mezi dvěma barvami, nic nezkazíte tou světlejší)

Středně tmavá (olivová) pleť - sáhněte po teplých odstínech, jako je hnědá nebo měděná.

Tmavá pleť - té sluší "čisté", syté barvy, bez nádechu do šeda. Můžete si troufnout na odstíny červené, dokonce i do fialova.

* Pokud jsou odstíny tvářenek číslovaný, všeobecně vyšší číslo znamená výraznější barvu.

A jak správně aplikovat tvářenku?


Typy pleti a jak o ně pečovat

23. září 2012 v 14:39 | Xoxo Vanessa
Ahojky, tak jsem si pro vás připravila článek, jak pečovat o pleť podle typů pleti. Doufám, že jsem vám nějakým způsobem poradila (snažila jsem se, aby článek byl stručný a srozumitelný). Pokud by byl zájem, můžu více psát takových článků z mého oboru :))

Jak zjistit typ pleti?
Obličej důkladně odličte, omyjte a osušte. Počkejte jednu až dvě hodiny, poté přiložte papírový ubrousek a důkladně jej na pokožku přitiskněte. Podle toho, zda a jaké skvrny se na nem objeví, orientačně určíte svůj typ pleti. Zůstane-li ubrousek suchý, nebo jsou na něm šupinky kůže, máte suchou pleť. Je-li celý mastný, je mastná i vaše pokožka. A když je mastný jen v oblasti tzv. T-zóny (čelo, nos, brada), je vaše pokožka smíšená.


Suchá pleť

Vzhled: Na povrchu drsnější, loupe se, pne a svědí

Příčiny: Nedostatečný příjem tekutin, nadměrné používání mýdel, pravidelné kouření, opalování, nedostatek vitamínu (A, E) a minerálů

Ošetření:
-Večerní (pleťové mléko nebo čistící krém, opláchneme vlažnou vodou a dočistíme pleť. vodou bez alkoholu).
-Ranní (začínáme vlažnou vodou nebo pleť. vodou, naneseme výživný hydratační krém)

Domácí masky:
- Banánová (1 banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje),
-avokádová (lžíce medu, rozmačkané avokádo, lžíce bílého jogurtu),
-okurková
-jogurtová/tvarohová (jogurt, popř. tučný tvaroh + vmíchat pár kapek oliv. oleje),

Krémy: hydratační, výživné, regenerační

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mastná pleť

Vaší prioritou musí být důkladné čištění, stahování pórů, zmatnění, ale zároveň i hydratace. Zapomeňte na drastické přípravky s velkým procentem alkoholu, ty tvář vysuší a kůže se bude mastit o to více.

Vzhled: Rozšířené póry, pupínky, vyznačuje se s nadměrným leskem

Příčiny: nekvalitní živočišné tuky (fastfood, smažené výrobky, tučné sýry, salámy, …), nedostatek
vitamínů B, čokoláda, alkohol, nevhodné kosmetické prostředky, …

Ošetření: na odličování použijte čistící gel nebo čisticí pleťová voda pleť. mléko.Nezapomínejte na peeling.

Domácí masky:
-Jablková (nastrouhané jablko bez slupky, 1 lžici bílého jogurtu, 1 lžičku medu, 1 lžičku ovesných vloček)
-Droždí(1 lžička droždí, 1 lžice jogurtu)
-Hroznová (100 g hroznů [zbavíme pecek, hrozny rozmačkáme], 1 lžíce medu, 1 žloutek)
-Okurková (2 lžíce okurkové šťávy, 4 lžíce jogurtu (probatický))

Hledat krémy, které obsahují účinky: hydratační, dezinfekční, matující, regulující činnost mazových žláz, …

Jediné plus - stárne nejpozději ze všech typu pletí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Smíšená pleť

Vzhled: Pokud máte mastné čelo, nos i bradu (T zóna), zatímco tváře zůstávají výrazně sušší, pak je vaše pleť smíšená (tento typ pleti mám já).

Ošetření: vlažná voda, pleť. mléko, pleť. voda, hydratační krém (jednou za měsíc peeling)

Domácí masky:
Tvarohová (lžíci tvarohu se dvěma lžičkami medu + trochu mléka)

Smíšená pleť je dost komplikovaná právě v péči. Nejideálnější, když na část tváře (líčka) aplikujete masky pro suchou/normální pleť a na T zónu (čelo, nos, brada) aplikujete masky pro mastnou pleť.

Krémy: Nejideálnější je samozřejmě volit výrobky, kde je konkrétně napsáno, že je to vhodné pro smíšenou pleť.


Popřípadné dotazy piště do komentářů, odpovím:

Jak na božské řasy

29. července 2012 v 0:29 | Xoxo Vanessa
Ahojky moji nejmilejší, připravila jsem si pro vás článek ohledně řas. Řasy jsou pro mě moc důležité v líčení, kdybych mohla, tak chci mít dlouhé řasy, jako mrkací panenka. Holkám, co mají nádherně husté, dlouhé řasy šíleně závidím až bych vraždila :D


Nejkrásnější řasy navečer, jak na ně? :

1. Pracujte s podkladovou bázi. Před malováním řasenkou řasy projeďte minimálně dvakrát bílým podkladem, který je obalí a prodlouží.

2. Pro dramatický sexy vzhled použijte umělé řasy. Rozstříhněte je na části a pinzetou nalepte třeba jen pár trsů. Je to jednodušší než lepit celé umělé řasy.

3. Aby řasy působily tak výrazně, jak to jen jde, upozaďte oční víčka. Nepoužívejte tedy příliš výrazné oční stíny a vybírejte si spíš neutrální tělové a zlatavé tóny.NÁŘADÍ NA ŘASY:

Kromě barv a konzistence řasenky je důležitý také tvar kartáčku. Seznamte se s jejich výhodami.


Je ideální pro slabé řasy, obalí i ty nejtenčí.


Má krátké, flexibilní štětinky pro prodloužení, rozevření a nadzvednutí řas.


Dokonale kopíruje tvar řas a obaluje je barvou od kořínku.


Kmitáním odděluje řasy a obaluje je barvou po celé jejich délce.


Nebalí na sebe pouze tolik gelu, kolik je na řasy potřeba.A ještě dva typy:

- Pročeš řasy opatrně kartáčkem, dokud řasenka není úplně zaschlá. Oddělíš tak každou jednotlivou řasu.

- Natoč: Čím víc jsou řasy natočené, tím více budou oči otevřené. Namalované řasy stiskni kleštičkami těsně u víčka uprostřed a u konečků.

Otázka pro vás: ....................................................................................................................

- Jakou konkrétní (značku) řasenky mi doporučujete se kterou jste byly spokojené? Děkuji

Barvení obočí

20. června 2012 v 13:49 | Xoxo Vanessa
Obočí opravdu není zanedbatelnou částí našeho obličeje. Není správné úpravu obočí podceňovat, ani ji nikterak přehánět. Nesprávně upravené obočí může napáchat mnoho škody. Jsem si jistá, že mnoha žen si určitě formuje obočí, ale jak jste na tom s barvením? A proto tady přidávám tento stručný článek, který se týká barvení obočí.

Co budeme potřebovat?
1) Tak samozřejmě barvu na obočí, která je k sehnání v různých kosmetických obchodech.
2) K barvě obočí potřebujeme oxidační činidlo 3-6 %.
3) Potřebujeme malinkou mističku, kde smícháme barvu s peroxidem.
4) Nesmíme zapomenout na špičku na nanášení barvy.

Postup při barvení obočí:
- Vezměte do ruky špičku (nebo tužku) a přiložte ji ke straně nosu. Tam, kde tužka protne vaše obočí by měl začínat začátek obočí (viz obr. č. 1).
-Když propojíte tužku s vnějším koutkem oka, zjistíte, kde by mělo končit obočí (viz obr. č. 3).
- Důležitým bodem je také vrchol obočí. Přiložíte-li tužku k obličeji tak, aby procházela středem vaší oční duhovky. Od toho místa směrem ven z obličeje by se obočí již mělo zužovat a postupně přecházet v tenký proužek (viz obr. č. 2).


A nezapomeňtě barvu obočí zvolit podle vaši barvy vlasů.
Pokud vám není vše jasné, tak se klidně ptejte. :)

15 kroků k dokonalému make-upu + tutorial

14. června 2012 v 20:39 | Xoxo Vanessa
Krásný den miláčkové, narazila jsem na skvělý článek, který by vás mohl inspirovat, jak dojít k dokonalému make-upu. Určitě některé z vás budou tento článek odrazovat tím, že je moc umělá ta paní, ale kdo říká, že takový make-up máte používat na denní líčení? Myslím si, že je skvělé někdy vypadat bez chyby, takový make-up je dělaný přímo na večerní párty a nebo na focení, co myslíte vy?

1. Nejdůležitější je správný výběr odstínu. Ten správný je takový, který nám nejvíce ladí s pletí a dekoltem.


2. Aplikace make-upu je možná speciálním štětce zvaným duo, který nám zajistí rovnoměrnou vrstvu bez zbytečných nánosů. Ideální množství je velikost lískového oříšku.


3. Make-up vždy aplikujeme od středu směrem do stran.


4. Můžeme také použít prsty nebo houbičku na make-up.


5. Aby obličej působil plastickým dojmem použijeme světlejší a tmavší odstíny pro zdůraznění kontur tváře.

Domácí bělení zubů

19. března 2012 v 14:49 | Xoxo Vanessa
Domácí bělení zubů je dnes už hračka. Na trhu je spoustu přípravků, které slibují bělostný chrup. Dejte si však pozor, co si na zuby vlastně dáváte a velkou pozornost věnujte příbalovým letákům. Většina gelů na bělení zubů totiž obsahuje látky, které naruší zubní sklovinu. Zub pak není dostatečně chráněn a je náchylnější k obarvení - takže pozor na oblíbenou kávu nebo červené víno. Jiným nebezpečím jsou pak zubní kazy nebo zubní kámen. Pokud je máte (možná o nich ani nevíte) a budete si bělit zuby doma, může vás to pěkně zabolet.


Rady pro bíle zuby:

- K odstranění skvrn, které se na zubní sklovině tvoří, použijte 2× měsíčně sodu bikarbonu.
- Můžete přidat kapku hřebíčkového oleje do zubní pasty a zuby vyčistit s takto obohacenou pastou alespoň jednou týdně.
- Přestaňte kouřit. Kouření je nejrychlejší cestou, jak změnit barvu vašich zubů z bílých na žluté.
- Smíchejte čajovou lžičku citronové šťávy a kuchyňské soli a udělejte z ní jemnou pastu. Aplikujte na ta nejžlutější místa na zubech a jemně je s ní vyčistěte.
- Doporučujeme pužívat ve stravě zázvor nebo čerstvou citronovou šťávu, oboje totiž zlepšuje trávení i dech.
- Použijte vnitřní bílou část pomerančové kůry a "vygumujte" zuby do běla.
- Vysušené listy bobkového listu kombinované s vysušenou kůrou z pomeranče představují výborný bělící prostředek.
- Bílé zuby získáte tím, že si budete do zubní pasty přidávat kapku hřebíčkového oleje, a to minimálně jednou týdně.

Zásady správného nanášení make-upu a chyby.

6. října 2011 v 14:19 | Xoxo Vanessa

Myslíš, že když se už nějaký ten pátek líčíš, že máš kosmetické triky v malíčku? Možná se mýlíš. Dnes a denně potkáváme na ulici spoustu holek a žen, které se dopouští neuvěřitelných chyb v líčení.
Pro mnoho žen je už v dnešní době make-up samozřejmostí, pro některé však stále ještě zůstává velkou neznámou. Perfektnímu make-up předchází každodenní pečlivá péče o pleť. Ani ten nejlepší make-up na světe bohužel není všemocný a není schopen zakrýt všechny neplechy napáchané zanedbáváním péče.

Před nanášením make-upu:
- Dbejte především na to, abyste pleť udržovala hydratovanou a vyživenou a dbala na veškeré potřeby svého typu pleti. Také bezprostředně před nanesením make-upu dopřejte své pleti vhodný hydratační krém.
- Nedostižným pomocníkem při nanášení make-upu je speciální báze pod make-up. Tento přípravek jednak vyhladí pokožku, minimalizuje vzhled pórů a dokonale pleť připraví na make-up, ale zároveň prodluží vaše bezchybné nalíčení o dlouhé hodiny!

Chyby:
- Make-up je základ každého tvého stylingu. A bohužel je to častý kámen úrazu. První chybu děláš už při nákupu, když sáhneš po špatném odstínu. Většina holek si zkouší make-up na hřbetu ruky nebo na zápěstí, tam má však kůže úplně jinou barvu než na obličeji. Make-up zkoušej na hraně čelisti, tm nejlépe zjistíš, zda se dobře hodí k barvě tvého obličeje i světlejšímu krku.

- Další chyba, kterou s make-upem spousta holek dělá, je špatné nanášení. Make-up se neaplikuje jen na tvář, musíš ho pořádně rozetřít až k vlasům, uším a do ztracena až na krk.
Existují různé typy make-upů, tuhé, tekuté, pěnové - vyber si ten správný pro svou pleť. Některé jsou šetrné k suché pleti, jiné si poradí s pórovitou pletí se sklony k akné.

Jak pečovat o pleť

7. srpna 2011 v 12:51 | Xoxo Vanessa
Pleť je Vaší vizitkou, a pokud zastáváte názor, že na pečování o Vaši pleť je ještě brzy, jste na omylu. S péčí o pleť je dobré začít brzy. Ani drahý make-up Vaší pleti nepomůže, pokud se o ni řádně nestaráte.Opálená pokožka je sexy, ale přehnané množství slunečních paprsků opravdu velice škodí! Pokud i Vy patříte k milovnicím opalování, myslete také na to, jak budete vypadat za 10 či 20 let? Opravdu chcete, aby Vaše pleť byla povadlá, vrásčitá a plná pigmentových skvrn?
Pokud ne, nepřehánějte to s opalováním a pokud mu přece jen nedokážete odolat, používejte alespoň opalovací krém s vysokým UV faktorem.Každá dívka či žena ví, že kosmetika není levná záležitost, ale na některých věcech se nevyplácí šetřit.

Vaší pleti nedělá dobře, pokud používáte až velké množství přípravků. Stačí jich méně, ale za to kvalitních. Rozhodně byste neměli pleťové přípravky používat po skončení doporučené datu spotřeby. Dále byste si měli vybírat krémy, odličovací tonika a pleťové masky, které se hodí přesně na Vaši pleť.
Není dobré dbát na reklamy a kupovat si něco jen proto, že to má hezký obal. Před koupením jakéhokolivpleťového přípravku je potřeba přečíst si, na jakou pleť a na co konkrétně se daný přípravek hodí. Rozhodně není dobré používat krémy na zralou pleť, atd. pokud na to ještě nemáte věk. Pro mladou pleť jsou vhodné přípravky od firem Garnier, Clean&Clear nebo Nivea.
I přesto, že máte např. mastnou pleť, je potřeba používat hydratační krémy, pokožka by pak totiž byla vysušená.I na pupínky pomalu. Pokud si myslíte, že hojení pupínků na obličeji urychlíte jejich vymáčknutím, jste na omylu.
Daleko lepší je pupínek přetřít tea tree olejíčkem, který pupínek vysuší a urychlí tak hojení. Pokud ale přece jen si chcete pupínek vymáčknout, odličte si před tím obličej, umyjte si ruce, abyste si do ranky nezanesli špínu a použijte kapesník.
 
 

Reklama