Březen 2016

Byli jsme na tripu

30. března 2016 v 5:11 | Xoxo Vanessa |  My diary
Hellou girls.

Dnešní článek bude zřejmě posledni jak z Ameriky tak na současném blogu glamour-vanessa. V česku se už objeví nové zajímavé článečky na mém novém webu.

V dnešním článku vám chci popsat výlet, při kterém jsme objeli Floridu skrz na skrz. Česky přeloženo chtěli jsme jet tak, ať vidíme všechny velká města Floridy.

Naše trasa Daytona beach-Orlando-Tampa-Sarasota-Fort Myers-Fort Lauderdale-Miami. Ke každému městu by se daly napsat sáhodlouhé romány, ale abych vás nenudila tak jen ve stručnosti.

Daytona beach - proslavila se každoročnímy závody serie Nascar. To jsou ty závody jak jezdí závodní auta pořád dokola a diváky na druhý den bolí za krkem. Mají zde taky obrovskou širokou pláž s tak pevným piskem, že zde můžete jezdit autem. Vykoupat se a šupky do auta.

Orlando- Americké město, kde je soustředěno nejvíce zábavných parků na světě. Nejznámější Universal studio, Disneyland, Water park. (Samostatný článek o tom, jak jsem navštívila jeden ze zábavných parků v Orlandu naleznete zde.)

Tampa - krásné město na západním pobřeží Floridy. Tampa je známá svými nekonečně dlouhými mosty a atrakcí Bush gardens, což je spojení Zoo a zábavního parku s spoustou horských drah.

Sarasota - takové lázeňské městečko a nejkrásnějšími plážemi na Floridě. Jsou atraktivní hlavně svým sněhobílým pískem. Pláž Siesta Key byla zvolena vůbec nejkrásnější pláží Floridy.

Fort Myers . přístavní město taky na západě Floridy. Jako všechny města na západním pobřeží má krásné mosty, krásnou přírodu a pláže.

A Fort Lauderdale a Miami to jsou města, ze kteých jsem vám poslala už nekonečně mnoho fotek. Je hodně míst na zemi, kde je krásně a kde si užijete dovolenou, ale Miami a Fort Lauderdale jsou ale nejlepší místa na zemi pro život.

Krásné 3 měsíce pohodičky. Děkuju ti ježíšku, já budu zese celý rok hodná.

Čauki v ČR. Snad... přestupujem totiž v Bruselu. Bojííííííííím

Sarasota:Ááá, lidičky pomóóc! Zachraňte měěěěěě - žralok mě chce sežrat. :-D

Miami Zoo

24. března 2016 v 3:32 | Xoxo Vanessa |  My diary
Krásný čtvrtek všem.

Kdo mě sleduje na instagramu, tak ví, že jsem před pár dny byla navštívit Zoo v Miami. Na mém insta jste mohli vidět jak fotku se slonem, tak s žirafou a nebo kratší video ZDE. A kdo tuší, že na toto témá bude i dnešní článek, tak tuší správně. :D :)

O tento zážitek se s vámi musím podělit, protože jsem za něj nesmírně ráda. Jsem opradu šťastná, že jsem mohla navštívit Zoo v Americe. Pokaždé, když jsem přijela do Ameriky, jsem chtěla jít do zoo. Až bušení zaťatýma pestičkama do stolu pomohlo. Na počtvrté, ale přeci. Hurááá jedééém.

Byla jsem moc zvědavá hlavně na to, jaké zvířatka tady mají. Nejvíce jsem se těšila na kočkovité šelmy. Ty prostě miluji. Z tohoto důvodu jsem také nejvíce času strávila v areálech s kočičkama. Jsou tak nádherné a jaká z nich vyzařuje síla, wrrrr mňau. Ale největší zážitek jsem měla při krmení žiraf. Bylo to fakt super. No však koukněte na fotky. Jedno mínus bych ale této zoo dala. Mínus zato že neměli pandu! Sakra, kdy už konečně uvidím toto krásné zvíře? Snad brzy.

Z čeho jsem ale byla nejvíce nadšená? Z toho, že zvířata nejsou zavřené v malých klecích jako u nás v Ostravě. Naopak. Tady mají svůj výběh, kde se alespoň trošičku mohou cítit jako ve volné přírodě. Žádné klece a mříže. Prostě areál je oddělen od návštěvníků širokým příkopem, které zvíře nepřeskočí. A tak by to mělo minimálně vypadat všude. Buď ať jsou pořádné zoo, kde mají zvířata velký prostor, třeba jedno v republice a nebo ať nejsou. Chudák slon v zimě v zoo v Ostravě.

Jen je škoda, že fotky jsou focené mobilem. Proto jsem nemohla zachytit to pravé kouzlo a někdy to vypadá, že zvířata jsou daleko nebo fotky nejsou až tak kvalitní. No jo, mobil... :D . Vybila se baterka u Canonu. Upss.

Dunkin' Donuts

13. března 2016 v 4:48 | Xoxo Vanessa |  My diary
Krásný víkend mí čtenáři.

Dnes mám narozeniny a strašně si je užívám. Už od rána slavím. A kolik? No sladkých 21. A začínám stylovou snídaní v nejsladším možném místě v Dunkin' Donuts.

Pokud si vzpomináte, tak se na mém blogu v minulosti objevil článek o amerických restauracích. Článek od vás sklidil samé pozitivní reakce a proto jsem se rozhodla, ukázat vám další místečko, kde američané nejraději chodí třeba na snídaně, na kávu, ale především na americké koblihy, mňam. A kde? Kde jinde než právě do Dunkin' Donuts. DD je rozsáhlý řetězec po celé Americe. Tady na Floridě je skoro na každém kroku.

Dunkin' Donuts má několik druhů koblihů. Sama jsem si nemohla vybrat, kterou koblihu si vzít a s jakou polevou či náplní uvnitř. Nakonec jsem se rozhodla pro koblihu s čokoládovou polevou. Jak říkají Němci ten kobliha splnila veškeré mé očekávání. Byla přesně podlé mé chuti, vláčná, křehká a ta čokoládova poleva, mmmm. Můj přítel si naopak vzal koblihu s jablečnou náplní, která měla také své kouzlo.

DD vám nenabízí jen koblihy, ale také mnoho vdolků a sušenek. I nemilovnicí sladkého si tu najdou své. Další výběr máte z obložených baget, sendvičů, croissantů a snídaňových hamburgerů.

Kdyby jste navštívili DD, copak by jste si dali vy? Radši sendvič a nebo (jako já) koblihu?

Přináším vám fotky interiéru a samozřejmě i to, co jsem si objednala. Budu moc ráda, když mi opět napíšete, jak na vás zapůsobila tato americká restaurace. :-)
Grilování, opalování, moře,...

9. března 2016 v 5:59 | Xoxo Vanessa |  My diary
Krásný den všem.

Teď tak koukám jako blázen, že utekl měsíc, co jsem neaktualizovala rubriku můj deníček? Jéjda, ten čas tak letí. Jak to máte s časem vy, jak vám utíká? Mě to příjde, jako kdyby uběhl teprve týden.

Cítím se fakt báječně, ale jedinou nevýhodu takový dlouhodobý pobyt v zahraničí má. Začiná se mi totiž stýskat po mé rodince a po mém pejskovi Jerrynkovi. Kdyby tak zamnou příjeli a já bych jim to tu mohla vše ukázat. Každopádně, našla jsem aspoň jediný důvod, proč se těším do Ostravy. Těším se moc, jak je všechny uvidím, postiskám a upusinkuji.

Ale dost kňourání a zpátky k užíváníčku. Dnes jsem se probudila do krásného slunného dne a jak to tak bývá, chytla mě žravka. Copak si ta Vanesska asi dneska spapinká na oběd. Buuurgr. Jo jo jo. Žádná dieta today. Uděláme si s přítelem pravé americké burgry a zároveň využijeme hezký a pohodový den ke grilování a procházce v divočině. Naše volba byla jasná. Zajedeme si do našeho oblíbeného parku, kde chodíme grilovat přímo k jezeru. Všude okolo nás je krásná příroda a klídek. Však mrkněte na fotky.

Vždy si grilování užíváme a odchazíme nabití samou pozitivní energii. Zvláště, když nás zastihla i malá přeháňka. Pro nás, ale no problemos. Zaprvé dešť trvá na Floridě tak 10min a zadruhé nám dá šanci využít prostory našeho útulného autička. A teď hádanka. Co tam těch dest minut děláme, když auto z venku vypadá jako když ho zapnete do elektriky. Áaaach ta romantika.

A právě dnes jsem vám nafotila pár fotek z dnešního grilování a nejen to. Přidávám pár fotek od moře, co jsem našla v iPhonu. Zachycují chvíle, kdy si to tady nesmírně užívám. <3

Tak jo, užijte si fotky a budu ráda za zpětnou vazbu, jak se vám fotky líbí či nelíbí. A nebo klidně mi napište, co naopak by jste chtěli, ať vám nafotím, není problém. :)

Papa, mám vás ráda.

Koupené nejlepší hovězí burgry a grilovaní může začít.

Příprava na hamburgery, tak jak je máme rádi. Housky, sladká cibule, máslové americké okurky (mňam), slanina, sýr chedar, salátek a nakonec medový hořticový dresign. To bude dobrota. A na pití vychlazený jablečný cider.


New in March

6. března 2016 v 3:42 | Xoxo Vanessa |  Recenze ♥
Zdravím všechny mé navštěvníky mého blogu.

Dnes mám pro vás kratší článek, co jsem si pořídila tento měsíc za kosmetické a vlasové produkty. Jdeme na to.

Jako první se na vás usmívají dva moji nový fešáci a to šampón a kondicionér od značky TRESemme. K této značce jsem přišla náhodou. Upřímně jsem si dělala zálusk na jinou značku a také jsem šla do obchodu se záměrem si ji koupit. Ale osud to chtěl jinak. Z čista jasna se na mě v obchodě usmívala tato profesionální řada určená do kadeřnických salónu. Jsem tak ráda, že jsem nakonec šáhla po této řadě od TRESemme, protože mi nikdy neseděl šapón a kondicioner tak moc jak tato značka! Vlasy mám tak hebké, lesklé a vypadají zdravě! I zhlediska nízkého maštění vlasů po umytí a objemu si zaslouží označení TOP. Kvalita je bezpochyb vysoká a ještě k tomu ta přijatelná cena.


Musím vám představit nejlepšího omlazujícího pomocníka na pleť - hyaluronové sérum. Toto sérum jsem dostala jako dárek od mé maminky. Za tento dárek jsem tak vděčná, protože učinky jsou viditelné. Žádný krém vám tak neomladí a nevypne plěť jako hyaluronové sérum. Stačí pravidelně sérum používat a máte pleť jako miminko. Kdo se zajímá o kosmetiku, tak právě ví, že kyselina hyaluronová dělá zázraky. Pokud chcete mít plět mladou, hydratovanou, tak aspoň víte po čem máte šáhnout. Upřímně ani krém vám tolik nepomůže jako sérum.


Cvičím jak RAMBO.

2. března 2016 v 16:11 | Xoxo Vanessa |  My diary
Krásnou středu všem.

Dnes jsem si připravila článek na vaše přání. Nejčastější dotazy totiž byly právě na mou postavu, cvíčení a jídlo. A proto jsem se v něm zaměřila právě na toto téma. Na mou postavu, cvičení atd.

Na úvod vám dám nahlédnou, jak jsem to měla v mládí se sportem. Jako malá jsem měla sportu dostatek, protože jsem chodila do různých sportovních kroužků a pořád lítala někde po venku. Pohybu jsem tedy měla tak akorát, že opravdu nebylo jak přibrat. Však to znáte holky, když jste byly na základce, tak vás různé tyto blbůstky také bavily. :D :D

Je jasné, že na střední jsem už měla úplně jiné zájmy než je sport. Kamarádky, pařbičky někdy i to učeníčko... Škoda pro mě. Právě v té době jsem zleňivěla a nic se mi nechtělo dělat, co se týče pohybu. Během těch čtyr let, jsem se několikrát dokopávala, že budu pravidelně běhat nebo cvičit. To mi ale tak vydrželo maximálně týden a všechen ten elán byl vždy fuuuuč. A tak to bylo pořád dokola.

Před měsícem jsem si řekla a dost. Udělalám si čas na své tělo. Nevím, jestli je to tady na Floridě tím prostředím, ale cvičení mě baví a nemusím se nutit. Naopak mi dodává skvělý pocit, že něco pro sebe dělám, že budu vypadat dobře a hlavně dodává mi novou pozitivní energii. Člověk je hned čilejší, živější a šťastnější. Cvičení se neprojeví jen na těle, ale celkově i na duševní stránce. A to chodím do fitka teprve jeden měsíc pravidelně co druhý den. Mám pernametku do poloviny dubna , takže mám ještě před sebou krásných jeden a půl měsíce! Hlavní je, že mám cíl, protože taky nemám ještě nejdokonalejší postavu a také mám co zlepšovat a pořád se co učit. Jak cvičit na strojích a které svaly posilovat. Můj cíl je celkově si zpevnit postavu, nabrat kondičku. Jednoduše, ať nejsem žádná sračka a HLAVNĚ můj největší úkol je zvětšit a zpevnit dupinku.

Nafotila jsem vám menší ukázku, jak tento měsíc cvičím a na jakých strojích. Na co se zaměřuji. Pokud byste měli další otázky, určitě se na mě obraťte v komentářích. :))

Pro mě je tady ten nejlepší stroj na zadek, po kterém necítím zátěž na kolena oproti dřepování. Zvedám nohu nad zadkem 20x a postupně přidávám záváží. Dohromady pro každou nohu udělám 105 zdvihů a pokračuji na další stroj.

Zpevňujeme záda a ruce.

Top, top, top! Tady v Americe máme i jezdící schody. Další super stroj na zadeček. Většinou si dávám 15 minut chůze do schodů.