Září 2015

Bahia Honda

30. září 2015 v 5:38 | Xoxo Vanessa |  My diary
What's up lásenky?

Nezná někdo z vás recept, jak aspoň na malou chvíli zastavit čas? Protože ten čas tak rychle utíká, sakra, sakra. Co si počnu? Nějak jsem si navykla na sluníčko, moře a do Česka se mi nechce za žádnou cenu. Asi poletí přítel sám a já ho tady na Floridě počkám, haha. Každopádně, alespoň si vážím tady každého dne a snažím se, co nejvíce si ho užít.

V neděli jsme si udělali výlet, který můžu v klidu nazvat Návrat do ráje. Bahia Honda State Park je totiž modrá laguna s krásnou přírodou a průzračnou vodou. Jsou tu poblíž malé romantické ostrůvky, kde se dostanete třeba i na kayaku. Už minule jsme měli plán si trochu tady zapádlovat, ale byl vítr a kayaky nepůjčovali. Nyní bylo bezvětří, takže šup do kayaku a jedééém.

Samozřejmě já chci být vpředu, budu totiž řídit. No jo Kayak nemá volant, ale i tak v předu budu dělat aspoň kapitána a chci být první, kdo vstoupí na neobydlený ostrov. Chvíli jsme ladíli pádlování, aby jsme se nesekali pádly, ale když jsem si představila, že jsem na otrokářské lodi a poslouchám buben, který určuje tempo, tak mi to i šlo. Na ostrově jsem zabodla cedulku "Tady je to teď Vanessy", chytili a upekli jsme rybu, zapili kokosovým mlékem z kokosu a hurá zpět udělat ještě nějaké fotenky. Toto úžasné místo přímo vybízí k fotografování. A jak to dopadlo posuďte sami.

Váš Robinson Vanessa. <3


Lunch time

28. září 2015 v 5:50 | Xoxo Vanessa |  Food
Hi guys!

Taky tak milujete dobré jídlo? Já rozhodně ANO. Jsem schopná si ho až neskutečně užívat. Podstatě jídlo je můj menší koníček.

Někteří nesnášejí nakupování potravin, ale pro mě je to relax, kde se odreaguji, zabavím a hlavně příjdu na jiné myšlenky.

Jsem takový malinký kuchtílek. Samochvála sice smrdí, ale tady se fakt musím pochválit, na můj věk vařím slušně.

Už od mala mám vztah k jídlu. V deváte třídě jsem se rozhodovala, jestli mám jít na kosmetičku nebo na kuchařku. (Já a kuchařka? Ta představa je velice vtipná, že haha). Ale to jsem věděla, že se ke mě nehodí. A jsem za to ráda, že jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla. Ještě větší má záliba je kosmetika a celkově zdraví a krása. O tom klidně může být i další článek.

Tento článek není ani plánovaný, prostě jsem si dnes prohlížela fotky v mobilu a vidím pár fotek jídel, které jsem cca před měsícem vařila a měla chuť je vyfotit. Kdybych věděla, že jednou budu psát članeček o jidle, klidně jsem mohla i více jídel nafotit. Tákže lásenky moje, kdyby jste měly zájem, určitě můžu více dopodrobna psát články, jak se stravuji. Tak co? Pište v komentářích.

Zde vám přidávám menší ukázku. Škoda, že vám nemohu dát ochutnat.

A víte, co jsem ještě nezkoušela vařit? Třeba pravou, lahodnou svíčkovou pěkně s brusinkami a knedlíkem, haha. Nébo pečenou kačenu s jablíčky a sladkým zelím a ještě třeba vepřo, knedlo, zelo. No sranda, taková jídla vůbec nevyhledávám, ale parkrát do roka, to je úplně slast pro jazýček. Chci umět zkrátka uvařil vše a být dokonalá kuchtička. :-D <3

Posilám všem sladké pusinky, mám vás ráda, Xoxo.


#Kuřecí maso se sýrovou omáčkou (niva, tavený sýr, parmezán, trošku másla, smetana) a k tomu mé oblíbené vlnky, haha.


#Salátek s kousky hermelínu, tousty se sýrem a rajčatovou salsou.


Colorado

25. září 2015 v 2:23 | Xoxo Vanessa |  My diary
Lidičky, já se skoro dotkla nebe. Ale popořádku. Ať si nemyslíte, že se pořád placatím u moře, tak přináším článeček o mém výletu do Colorada, státu v USA s pohádkovou krásou přírody.

Z Miami do Denveru letadýlkem cca 3.5 hodiny letu. Plán trasy Denver - Rocky Mountain - Glenwood Springs - Colorado Springs - Garden of the gods a to všechno za čtyři dny. Vypadá to jako náročné adrenalinové cestování, ale můj přítel je ta nejlepší cestovka na světě. Prostě stačí, jak se zaboříte do měké sedačky v autě a vykulíte oči a hledíte a hledíte. Samozřejmě z okna. Taky stačilo, když jsme vjeli do hor a bylo opravdu na co se dívat. Nechápu to, ty barvy, ty barvy. Připadalo mi to, jako by si tu všichni lidé co tu žijí, vzali štětec, barvy a od listečku na stromech až po modrou oblohu vše přemalovali a zvýraznili. Dokonce jsem přemýšlela, jestli nemám zkažený mobil, že mi sám od sebe přibarvuje fotky. No abych vám to ůplně přirovnala, tak tady se díváte jako na ultra HD barevnou televizi a v česku na starou telku s filmy pro pamětníky.

A teď k Rocky Mountain a Medvědímu jezeru. Krásné místo na zemi. Tak jsem si vždy představovala třeba Kanadu. Hory, jezero, sluníčko. Jak jsem psala na instagramu, když Bůh tvořil zemi, tak tady se opravdu snažil. Když jsme pak přejížděli vrcholky Rocky Mountain a vystoupila jsem ven z auta, měla jsem pocit, že stačí pořádně natáhnout ruku a dotknu se snad nebe.

Oproti tomu Glenwood Springs je malé městečko přímo dělané na outdoroové aktivity. Je nedaleko Aspenu horského střediska, kde jak jsem se dozvěděla, jezdí v zimě celebrity z Los Angeles lyžovat. V Glenwoodu se da jezdit třeba na raftu, na horských stezkách na kole a nebo se vydat na peší tůru. Zjistili jsme, že náš hotel vlastní polák, který tady v Coloradu žije 30 let. Ten nám doporučil dvou hodinovou tůru k jezeru Hanging Lake. Samotné jezero leží v nadmořské výšce 2200m. Ale co to pro mě je. No problém. Ale jaký problém to je jsem poznala po 10 minutách. Totiž příjemný chodníček podél řeky se změnil v opravdu strmé stoupání po kamenech. Tady jsem taky konečně využila toho, že mám jako ne každá holka maturitu z matematiky a spočítala si co znamená, když má kopec 15% převýšení. Jestli chcete znát výsledek, jak velké stoupání to vlastně je, tak asi takové, že máte těžké nohy, auu moje kolínka, lapete po dechu a tep 160. Jako nedala jsem na sobě nic znát a dokonce jsem byla většinu tůry v popředí. Mé seběvědomí rostlo rovnoměrně s výškou kopce až do doby, kdy jsem potkávala stařenky s hůlkou, které nám říkaly, že už tam skoro jsme. No mlela jsem nohama z posledního, když najednou slýším šumění vody a přede mnou se v takové výšce rozprostíralo jezírko s azurovou vodou a vodopádem. Něco tak pohádkového….jéééé.

Na odlehčení, holky úplně jsem si představovala Adama s Evou v rajské zahradě. Hlavně teda toho Adama, že. No však uvidíte z fotenek a videjka na mém instagramu. A aby toho všeho božského nebylo málo, naše putování Coloradem jsme zakončili v Garden of the Gods v Coloradu Springs.

Teď už jsem na mém milovaném bazénku v Miami a píšu vám článeček. Jo jo poprvé jsem se vrátila z dovolené domů a nebyla to Ostrava. Ale všechno je jednou poprvé……

S láskou Vaše blogerka V.
A jde se balit. Příští zastávka? ...

19. září 2015 v 19:02 | Xoxo Vanessa |  My diary
Zdravím mé krásky. <3

Jak jste na tom se cvičením? Cvíčíte pravidelně a nebo to flinkáte? Ptám se proto, protože já patřím mezi ty, kteří cvičí jen tehdy, když jim hrozí vysoké číslo na váze, haha. Ale teď jsem se naučila každé ráno vstávat okolo sedmé hodiny a místo ranní kávičky, jdu na náš bazen plavat. Holky, to je něco tak bombového!

Je sranda, jak se vždy proměním. Ráno se ospale ploužím k bazénu, ale jakmile vlezu do příjemné, teplé vodičky a udělám si pár temp pod vodou, tak mě to úplně nabudí pozitivní energii. Neuvěřitelné jak je ta voda teplá i po ránu. No jo tropy.

Taky tak milujete, když jste nenamalovaná a můžete si udělat pár temp pod vodou? Úplně si to užívám, když mám rozpuštěné vlasy. Ách to je tak osvěžující. Ráno si vždy udělám tak deset bazénků. Nebojte neplavu v rychlosti jak závodní plavec. Naopak každé tempo si vychutnám. Takže taková pohodička. Hlavně na mě působí pozitivně, jak vidím vycházet sluníčko. Všude okolo mě jsou palmy a hlavně překrásné jezero se dřevěným můstkem.

Nenechám si ujít ani večerní plavání, ale to popravdě trošinku flinkám, haha. To už většinou radši ležím s přítelem na gauči a koukáme na televizku. Nebo ještě radši volíme procházky okolo jezera, apod. Večer je to tady krásně nasvícené, tak se nemusíte ani bát.

Sakra holky, musím se s vámi o něco podělit. Komu není ještě 18, tak nečíst. Před dvěmi dny jsem měla táák překrásný sex s přítelem v bazéně. Zrovna úplně hustě pršelo, přitom déšť byl tak teplý. Úplně jak v tropickém ráji. Jo jo já jsem úplně na takovou romantiku.

Od romantiky k cestování. Dnes si ze skříně vytahuji můj malý ružový kufřík a jdu se balit. A proč? Protože dnes večer s přítelem letíme do Colorada, kde náš čeká přenádherná příroda, ale o tom v dalším článku. Jak jsem viděla na googlu fotky třeba z Rocky Mountain , čuměla jsem s otevřenou pusou, ať už tam jsem, moc se těším!!!

S láskou vaše Xoxo V.Americké restaurace

17. září 2015 v 8:13 | Xoxo Vanessa |  My diary
Krásné čtvrteční ráno lásenky.

Doufám, že jste po jídle, ať se vám moc nezbíhají sliny, protože dnešní článek je zaměřený na americké restaurace. Jsou opravdu rozdílné než u nás v Evropě. Američané si nepotrpí na luxus, ale to v žádném případě neznamená, že jejich restaurace nejsou pěkné, ba naopak mají své kouzlo a já jsem si je doslova ZAMILOVALA. Cítím se tam velice příjemně, kolikrát více, než u nás v ČR. Přesně to jsou důvody jak si američani volí své restaurace, pohodlí, příjemnou obsluhu a hlavně výborné jídlo.

A co takhle téma ohledně kvality potravin? Tady snad ani neznají, nekvalitní potraviny. Většina potravin je v té nejvyšší kvalitě. A není divu, američané mají podstatně větší příjem než my, tak si můžou dovolit kvalitu. A jídlo to je jejich. V tom se šidit snad nikdy ani nebudou. Ale o tomto tématu mám v plánu psát více dopodrobna v dalším článku.

A teď šupky zpátky k dnešnímu tématu.

A jak vlastně americké restaurace vypadají?

Přesně tak, jak ve filmech. Pamatujete si na ty krásné utulné boxíky? Tak přesně tímto jsou specifistické. V amerických restauracích nesmí chybět také obří velká televize. Jó a kdyby jen jedna, minimálně jich mají tak deset , haha. Vlastně si to můžete zkontrolovat sami, viz mé fotky.

Líbí se mi, že v každé restauraci mají hned na začátku recepci, kde je personál, který vás usadí. Takže se nemůže stát, že budete zmatkovat a vybírat si kde si sednout, haha. Nedávno mě překvapili tím, jak mají vyřešený problém, když je restourace plně obsazena, což je většinou každodenní případ. Mají to tak vymakané, že aby jste nemuseli čekat v restauraci, dostanete takový čip se kterým můžete i ven. Jakmile se uvolní místo pro vás, tak začně blikat. Tím vám dávají signál, že místo je pro vás přichystané a můžete se vrátit.

Holky, oni mi musejí házet do pití nějakou drogu. Protože to není možné, jsem snad totálně zavislá na jejich ledovém čaji. Miluji, jak vám vždy donesou POŘÁDNOU sklenici se SPOUSTOU ledíků. A pije se, haha. To mi u nás v Česku chybí. U nás vám donesou, co nejprťavější skleničku s nejprťavějším pitím a snaží se, co nejdraze ji prodat, že kolikrát utrátite více za pití, než za jídlo, že jo? :D Tákže Sweet Ice Tea, number one!

Skoro každá restaurace má své speciální menu. Každé jídlo se skládá z minimálně tří chodů. Jojo, američanům nestačí jen jeden chod. A samozřejmě nechybí velký výběr toho, co si zrovna dát.

S přítelem jsme nedávno navštívili steak house Long Horn a právě jsme si dali jejich speciální nabídku. Tak vám uvedu pár příkladů, jak to vypadá. Dostali jsme na předkrm domácí chleba s máslem. Upřímně, já na chleby nejsem. Ale holky, myslím to smrtelně vážně lepší chleba jsem snad nejedla. Byl tak teplý a křupavý a k tomu lahodné, smetanové másličko. Držela jsem se, ať ho celý nesním. Ne, že bych nechtěla, ale potom by mi nezbylo místečko na další jídlo. Ani nevíte, jak bych si ho dala znovu třeba na snídani. Z xxxx jídel jsem si nakonec vybrala. 1. předkrm ceasar salát, 2. předkrm obalované smažené krevety, 3. hlavní chod hovězí steak (vůbec se nedá srovnat americký steak s českým, ta chuť amerického hovězího steaku ani nejde popsat), 4. Výborný lehký bananový dortík na způsob cheesecake. A tak si tady jíme. Raději jsme se s přítelem domluvili, že budeme chodit do větších restaurací jenom jedenkrát týdně, ať to s těmi kaloriemi nepřeháníme, haha.

A teď, když jsme u jídla. Lásenky, tak mi prozraďte, jaké je vaše nejoblibenější jídlo?

Užijte si fotečky a těším se na vaše komentáře.

S láskou Vaše Xoxo V.V rychlosti...

14. září 2015 v 2:36 | Xoxo Vanessa |  My diary
Lásenky! Ahoj!

Dnešním článkem vás asi moc neohromím, protože píši na rychlo, ale pořád lepší něco málo než nic, že? :-*

Ani jsem vám nestihla napsat, že letíme s přítelem zpátky do Miami. Ano, ano už jsem tady pátý den a cítím se tady pořád jako poprvé, pořád se nemohu vynadívat a užívám si každou vteřinu. Tentokrát jsme tady jen na měsíc, sakra to zase rychle uteče. Holky nebojte už teď fotím a opravdu se máte na co těšit.

Teď vám přidám alespoň pár mých nových fotek, které se mi nashromaždily v mobilu. :-)

Kočandy, jdu do sprchy a spát, tak zatím u dalšího článku, pa.

Xoxo V.


Bahamy, Los Angeles, Las Vegas, Miami, New York

4. září 2015 v 17:08 | Xoxo Vanessa |  My diary
Lásečky, připravuji pro vás další článeček, ale prvně musím přidat vzpomínky na mé zážitky, kdy jsem procestovala top destince v Americe, které mě pořád ovládají. Když si prohlížím skoro denně mé fotenky, vidím, že jsem neukázala vše, co jsem ukázat mohla a proto bych vám chtěla ukázat to nej, co jsem tam prožila. Ano je to best of ze splněných mých snů. ♥

Tak jak to začalo? V roce 2014 jsem poprvé vstoupila na půdu US v Miami. Tak ve zkratce co na mě nejvíce zapůsobilo v tomto plážovém městě. Veřte nebo nevěřte vypadá opravdu tak barevně a pohodově jako v Kriminálce Miami, to zaprvé. Za duhé na mě zapůsobily krásné dlouhé pláže. Ze sportovních akciček byla bomba návštěva utkání NBA a Miami Heat , NHL a Floridy Panthers. Návštěva klubu Story, kde hrál Dj Rehab se nám stala málem osudnou, když nás v ranních hodinách stavěla policejní hlídka. Samozřejmě jsme byli pod vlivem…..pořád nechápu, že jsme neskončili v chládku.

Dalším zažitkem byla návštěva nejjižnějšího mista v USA Key Westu a národního parku Bahia Honda. Po stopách Herryho Potera jsem se vydala do Universal parku v Orlandu. Menší pauzičku z pobytu v americe jsem si dala výletíkem na Bahamy. Už jste jeli někdy tou obří výletní lodí, kde Titanik v porovnání by byla jen kocábka. Tak ta mě dovezla do nadpozemského ráje bahamských pláží. Pro mě už teď to byl splněný sen snů. A to jsem ještě nevěděla, že mě čekají pecky jako Silvestr 2014 na Time Square v New Yorku. Jako dnes to vypadá, že při troše štěstí si prostě koupíš letenku, zaletíš do NY a počkáš si na 6,5,4,3,2,1…New Year, Ale teď vím, že to není jen tak jednoduché, protože Time Square bylo uzavřeno a hlídáno. Viděla jsem, že se tam dostat je skoro neřešitelné a je třeba mít i kus štěstíčka a hlavně přežít 3 hodiny v - 5 to je zapotřebí silná vůle.

Říkala jsem si to už nic nepřekoná, ale Las Vegas a pobyt v hotelu Wynn no.1 ve Vegas to byl luxusík všech luxusů. A samozřejmě na závěr moje od malička vysněná destinace Los Angeles. Co prostě chtít víc než Hollywood, Beverly Hills a Malibu. Prožijte tu krásu se mnou ještě jednou. Pro rýpavky jenom na závěr. Vím, že mě potkalo neskutečné štěstí na, které bych si v 19 letech prostě nevydělala. Zažila jsem vše díky mému příteli a to je fakt. Od přítele mám rýpalkám vzkázat, ať neřeší kdo co platil, ale to že jsme byli na těchto cestách neskutečně šťastní.

BAHAMY