Červen 2015

Sunny Beach, Bulgaria

30. června 2015 v 8:43 | Xoxo Vanessa |  My diary
Tak kde jsme to skončili, jo jo už vím že letim z Tel Avivu do Burgasu. Jéé to bude oddychovka poté dobrodružné výpravě po dálném východě. Taky že jo a jedem. Pěkně taxíček a za půl hoďky z Burgasu na Sunny beach. No ať to zní trochu světově že. Jinak česky Sluneční pobřeží.

Musím se přiznat, že tu nejsem poprvé. Byla jsem tu jako teenežerka s maminkou. A už tehdy se mi tady libílo. Je to tady takové centrum zábavy. Prostě dovolenka pro ty, kteří preferují rušnou dovolenou oproti klidnější. No a já rodilá pařmenka volím rušnou dovolenou.


Takže pobřeží asi 3km a to samé restaurace, obchůdky, kluby, zmrzlinky, koblížky a samé ty dobrůtky. Ale postupně. První den lehárko a opalovačka u bazénku. Samozřejmě až po luxusní snídaňce pěkně venku u bazénku.


Já nevím proč, jestli jsme si zamluvili celý hotel pro sebe nebo co, ale u bazénu nikdo nebyl celý den… já jak se dám do opalování tak nikoho stejně nepotřebuju, snad ovívat banánovým listem. Prostě jen takové placatění.


Taky se rádi jen tak nudinkáte? Já jo a taky ráda papinkám. Proto fičím na večeři. Už jsem dlouho neměla lasagne, proto moje volba byla jasná. Když se setmělo tak jsem si dala trochu toho tuc tuc tuc, pak večerníček a spinkat minimálně do 11 hod.


Další dny nečekejte nic nového, prostě stejný scénář: snídaňka, opalovačka, večeřička a pařbička. No vlastně jediné co se vymyká scénáři je výlet lodí do Unesco chráněného města Nessebar. Taky nesmím zapomenout na extrasupertřída výlet na skůtru. Původně jsme si půjčili silniční, ale sotva jsme vyjeli do hor, tak fungoval jako terénní. Ještě teď mám vymasírovanou dupinku.A jak jsme s ním klopili zatáčky, tak to mám ještě teď oděrky na oušku.


Tak a jako každá pohádka má dobrý konec, tak ta moje dovolenková měla taky. Jsem doma v našem obyváčku, myslím na vás a dopisuju pro vás tento článeček. Tak ať se líbínká. Jooo a už mám rozepsaný další článek o kosmetice.

Miluji vás, Xoxo.


Izrael, Jeruzalem

21. června 2015 v 21:36 | Xoxo Vanessa |  My diary
Ahooj lásenky už jsem zpátky v Čr, jak jste mohli vidět na mém instagramu, tak jsem malinko cestovala. A když jsem vám tolik chyběla, tak jsem tu jen pro vás a jdu zase psát. :-* Dnešní článek bude o mém poznávácím výletě do Izraele a nebojte příští článek budena jiné téma, jak jsem slibovala.


S láskou jsme se rozhodli, že po užíváníčku v Americe si uděláme výlet za poznáním do Izraele. Je to v celku adrenalin, jet bez cestovky a vše závisí jen na vás, zda se ztratíte či nikoliv, haha. A zrovna do Izraele, kde může být kdekoli bom bom bomba.

Táákže v neděli jseme fičeli autíčkem na letiště do Katowic. Čekání na letadlo mi docela rychle uteklo, vlastně letiště mám ráda. Vždy si tam dám dobrou kávičku, čtu si časopis, koupím si něco dobrého na jídlo, a nebo jako teď jsem se zastavila do parfumérie a testovala jsem vůně, mmm. Momentálně hledám nový parfém s krásnou vůni, nemáte kočky nějaký tip? :-*

No a co vy máte rádi létaní? Já ano a zároveň ne, protože se hrozně bojím. :( Jsem trošku v tomhletom stašpytel. Ale jinak ta krása, když vzlétáte a vidíte z výšky například hory, moře, mráčky. Tak to je nádhera!! Jojo, vždy koukám z okénka a jen čučím a čučím. :-D No a pak usnu. :D :D :D :D

Za tři hoďky jsme byli v Izraeli, pohodička. Přijeli jsme večer. Vzali jsme si taxi a hurá do našeho apartmánu. Po příjezdu jsme se rozhodli, že se půjdeme projít. Cca za 10 minut jsme to vzdali a kmitali zpátky. Shodli jsme se na tom, že procházku odložíme na druhý den, že nejsme žádní sebevrazi. Trošinku to byla divočina, temné uličky, opuštěné, dobité baráčky,...

Ráno už vše vypadalo jinak, veseleji. vyšli jsme do ulic a z procházky se stal celodenní výlet. Prošli jsme snad celý Tel Aviv (druhé největší Izraelské město, zde jsme byli ubytování). Bože holky, tento výlet mi hodně dal. Měla jsem možnost poznat úplně jinou kulturu, lidi, jejich náboženství, oblečení, jídlo. Nemohla jsem se vynadívat.

A jak probíhal třetí den? Hihi, přiznám se malinko nás boleli nožičky, tak jsme si dopřáli pohodičku u moře. ♥

Čtvrtý den byl pro nás poslední a zároveň pěkně náročný. Prvně jsme se museli posílnit v krásné, utulné izraelské kavárničce, kde jsem si dali jejich snídaňku, mňami. A pak to začalo. Měli jsme naplánovaný výlet do Jeruzalému a k Mrtvému moři. Jediný háček byl v tom, aby jsme vše stihli do odletu v osm večer a poté hurá směr Bulharsko.

Zaprvé jsme museli najít správný autobusík, který nás dopraví na vlakové nádraží. Potom samozřejmě nastoupit do správného vlaku a na spravné zastávce vystoupit. Jeli jsme totiž na letiště, kde jsme si pujčili autíčko a bez navigace jsme jeli jako správní dobrodruzi k Mrtvému moři.

Vždycky jsem slýšela, že se tam nedá potopit a tím pádem ani utopit. Jak jako nedá? To chci vyzkoušet. Moc moc moc. Také je prý Mrtvé moře zázračné zhlediska zdravotnictví. Nejčastěji si tam chodí lidi léčit lupénku, různé kožni onemocnění, atd. Já na čelíčku měla drobnější akné, takže takové menší léčeníčko se mi hodilo. Když jsme přijeli tak jsem si dopřála menší léčebnou kůru, která spočívala v tom, že jsem si omyla čelíčko a dopřála si nefalšovanou bahenní masku. Natřela jsem si bahínko na celé tělo a nechala působit 20 minut. Bože holky všem bych to přála. Pak jsem sebou plácla do moře na záda a četla si časopis. Asi nic nevážím nebo co. Ležím jak na lehátku. Byl to luxusek všech luxusků. Jupíííííí. Ve vodě se ale nesmíte koupat déle než 30 minut, natož se napít vody, jinak je po vás :D . Voda byla užásná a tak hřejivá. A má pokožka? Tak hebká a lesklá! V žádném kosmetickém salóně by to nedokázali! Bože holky, já to chci mít ve vaně tolik soli, haha.

Mé tělo dostalo tolik minerálu z Mrtvého moře, že jsem mohla spokojeně vyrazit do nejposvátnějšího města na světě - Jeruzaléma.

Prostě jsem tam musela jet. Podívat se kudy opravdu procházel Ježíš a kde z olivové hory vstoupil do nebe. Pro mě, když jsem to vždy slyšela jak ho ukřižovali bylo jak vyprávění pohádky. A nakonec jsem šla po stejné dlažbě jako on. Tak blízko historie jsem nikdy nebyla. Je pravda, že jsem tam musela jet taky pro to, abych babičce přivezla svatý obrázek a rodičům vložit přáníčko do Zdi nářku. Nakonec se mi to povedlo i když bylo vidět, že doba je těžká, protože tam bylo tolik přáníček, že nebylo skoro místo na to moje. Teď aby se to jen splnilo. Já si přála? Pššššš nemůžu prozradit, hihi.

Na zpáteční cestě menší zdrženíčko v zácpě, málem zmeškané letadlo, ale jak jseme vletěli do oblak a řekla jsem si UFFF byla jsem hrozně šťasná, že jsem viděla trochu jiný svět. Pa pa v Bulharsku.Lásenky !!!!

6. června 2015 v 23:17 | Xoxo Vanessa |  My diary
Ahooj lásenenky, ano jsem zpátky. Už jste mi také moc, moc chyběly. :-*

Už jsem nevydržela se nevrátit k psaní blogu, když jste mi tak pěkně psali v komentářích blogu a na facebook, ať se vrátím. Ano a měli jste pravdu. Byla by to fakt škoda můj blog opustit, když tu mám tolik příznivců, vzpomínek a zážítků. A taky blog mi více vždycky dával než bral. Třeba díky blogu jsem poznala mou úžasnou kamarádku Elizabeth, se kterou si strašně moc rozumíme, že Elizabeth? S tebou se nejlépe drinčičkuje. :D :-*

Hodně z vás mi psalo, že vám tady chybí články s radami pro vás. Takže máte je mít. Trošku jsem přehodnotila smysl psaní mého blogu a určitě se máte konečně na co těšit. Hlavně se chci zameřit na recenze, doporučovat vám kosmetické přípravky a hlavně psát články, které milujete. A to různé tutoriály, jak vlasové, tak make-up, co na pleť a tak. :-* ♥ A nejlepší je, že to nebudu dělat jen pro vás, ale i pro sebe, protože mě to fakt baví.

A co vlastně jsem jinak teď dělala? Hledala jsem práci a pár brigád se mi naskytlo, tak jsem je využila. Několikrát jsem byla za hostesku na různých promo akcí, nebo jsem dělala barmanku za barem. Přípravu míchananých nápojů jsem si úplně oblíbila. Taky jsem jich pár vypila, haha. No nic, teď penízky potřebuji, už začíná léto a jako správná holka potřebuji pár modních kousků dokoupit, však to znáte ne? Holky, to nakupování nás jednou přivede namizinu. :D :(. Tento měsíc jsem si sice trošičku mákla,... ale i tak jsem si našla čas pro sebe, kamarádky a pro přítele.

Docela dost jsem tento měsíc prožila a je mi líto, že jsem blog pozastavila, teď vám vše nestihnu říct. :( Tak vám přidávám aspoň pár foteček z instagramu. A od příště? Jak jsem psala, máte se na co těšit lásenky moje. :-*

Tento článek slouží, jako takový nový restart mojeho blogu. A dovolím si otázku, tak co těšíte se? A prosím napiště mi, jaké články, by jste si nejvíce přáli. Ať vím s čím začít. ♥