Říjen 2013

Zásadní chyby při mytí vlasů, vyvarujte se jim

30. října 2013 v 11:39 | Xoxo Vanessa |  Péče o vlasy
Každá z nás chce mít krásné vlasy, dalo by se říct ty nejkrásnější, a proto všude možně vyhledáváme, utrácíme za kvalitní vlasovou kosmetiku. Mnozí z vás se bohužel dopouštějí chybiček už při takovém mytí vlasů a díky tomu si přivolávají např. třepení konečků nebo zvýšení vlasového mazu. Pokud chcete předejít menších chybiček, u kterých se dopouštíte při mytí vašich vlásků, tak si pozorně přečtete tento kratší článek. Samozřejmě, je tu také možnost, že zjistíte, že děláte vše, tak jak píšu, tým pádem vaše vlásky vám musí být vděčné.

Měli byste vědět, že mokrý vlas díky vlhkosti nabobtná a o několik procent zvětší svůj objem. Pro lepší vysvětlení si zkuste představit ovesné vločky, které zalijete horkou vodou. Nabobtnají a několikanásobně zvětší svůj objem. Něco podobného se děje s vašimi vlasy po namočení. A teď si představte, jak rozdílné jsou vlastnosti ovesných vloček za sucha a poté co jsou namočeny. Jako suché jsou mnohem odolnější a pevnější. A to stejné se děje i s vlasy. S mokrými vlasy musíme tedy zacházet šetrněji a pečlivěji, než v normálním stavu za sucha.

1 krok - Vyčesávání a rozčesávání vlasů

Před mytím vlasů si vlasy dokonale pročešte. To by měli provést zejména ti, co mají vlasy dlouhé. Během dne, vám totiž vypadne 90 až 100 vlasů. Některé z těchto vlasů vám zůstanou zapleteny mezi vlasy a ty si můžete před mytím vyčesat. Usnadníte si tak případné rozčesávání svých kadeří po mytí.

2 krok - Nanášení šampónu

Vlasy si hodně namočte vodou. Poté naneste šampon. Ten je dobré nanášet nejlépe na 5 míst hlavy. Do dlaně si naneste patřičné množství šamponu a druhou rukou si z tohoto množství naneste trochu na vlasy nad čelem, trochu na obě strany spánků, a následně na obě strany temena. Toto nanášení je vhodné zejména pro málo pěnící šampony, nebo pro šampony hodně husté. Takto nanesený šampon rozpěňte a krouživými pohyby si myjte hlavu. Vyhýbejte se jakémukoliv drhnutí a drsnému zacházení během mytí. Můžete používat spíše jen tlakové pohyby.

Opláchněte vodou a zopakujte. To proto, že při prvním mytí se odstraňují prvotní nečistoty a přebytečný maz. Teprve při druhém mytí si vlas umýváte do hloubky. Při druhém mytí už bude vlas i dostatečně nasáklý vodou a vytvoří se nám tak více pěny. Pokud si však umýváte vlasy každý den, dvojité mytí nemusí být podmínkou.

3 Krok - Nanášení balzámů a kondicionérů

Nyní je potřeba uzavřít vlasovou kutikulu (vlasový ochranný štít). Tím chráníme vlas před vstupem škodlivin do vlasu a také se nám vlas lépe rozčeše. Většina kondicionérů a balzámů by se měla nanášet na mokré vlasy, které jsou už trochu vyždímané. Nesmí z nich kapat voda. To proto, že pokud nanesete přípravek na příliš mokré vlasy, pravděpodobně vám společně s vodou z vlasů zteče. Tím snížíte účinek. Čili, vyždímejte si z vlasů přebytečnou vodu, ručně nebo za pomoci ručníku a poté naneste balzám. Pokud je potřeba, nechte nějakou tu minutku působit a potom opláchněte.
Celkově je lepší používat na vlasy ne příliš horkou vodu. Pokud je to pro vás nepříjemné, myslete na to alespoň při letních horkých dnech, nebo si vlažnější vodou (může být i studená) opláchněte hlavu úplně na závěr. Hlava se vám lépe prokrví a tím posílíte i vlasové kořínky. Tohle je i zvláště vhodné při potížích s mastnými vlasy.

4 Krok - Rozčesávání vlasů a následná úprava

Nyní máte vlasy dokonale umyté a ošetřené. Můžete se tedy vrhnout na rozčesání vlasů a následnou úpravu. Vlasy si rozhodně nefrotýrujte ručníkem tak, že s ním budete drhnout hlavu na všechny strany. Vodu z vlasů ručníkem pouze vymačkávejte. Rozčesávejte opatrně. Začínejte od konečků. Během česání můžete použít i neoplachovací kondicionéry nebo fluidy. Styling nanášejte až na vlasy rozčesané.

Menší inspirace:Děkuji, děkuji :-*

29. října 2013 v 21:18 | Xoxo Vanessa |  My diary
Zdravím, chci se vám pochlubit a to tím, že vám ukážu básničku, která mi přišla na email. A od kohopak? To vám neprozradím,… :P ale řeknu vám, je vážně krásná a ani nevíte, jakou velkou radost mi to udělalo. ♥♥ Takže dané osůbce, děkuji moc, však ví, psali/y jsme si na mailu. :)*

Vážím si toho opravdu moc , takové častější emaily by mi vůbec nevadily :D, ještě k tomu tak moc potěší. Pamatujte si, nikdy nebudete sami, protože já tady budu vždy pro vás, nebojte se nikdy s ničím na mě obrátit. Zasloužíte si to, když jste na mě tak hodní a milí! :-* Myslím si, že by to chtělo další soutěž o dáreček, co myslíte vy? Musím se vám nějak odvděčit. :-*

Přidávám jednu animaci z letního focení, ale upřímně mám nafouklé břicho, mívám ho i lepší.. ale byly prázdniny, což mě omlouvá … o prázdninách se pořád něčím dobrým láduji.. haha :D


PŘÁTELSTVÍ
Kilometry dálky dělí nás od sebe
a přesto tam v té dálce žiješ ty,
má kráska z blogového světa,
která prožívá svoje sny,
jedna z nejkrásnějších holek,co znám,
škoda,že tě i jinak nepoznám,
úžasná černovlasá holka
s dlouhýma vlasama a postavou modelky,
přejíždím pohledem tvoji tvář i tvoje tělo
a do ruky beru si barevné pastelky,
kreslím tvůj obraz,že se mi líbíš,to přece víš,
mám tě ráda,chtěla bych tě tady mít blíž,
dívat se do tvých krásných očí
a hladit tvé nádherné dlouhé vlasy,
jsi vážně holka nevídané krásy,
toužím tě obejmout a pak něžně políbit
tvoji tvář i tvoje rty
a vědět,že jsi to opravdu ty,
za ruku tě vzít
a pak s tebou za společnými sny jít,
zvonečky přátelství nechat rozeznít...

Recenze

29. října 2013 v 14:12 | Xoxo Vanessa |  Recenze ♥
Zdravím, už bylo načase opět zaplnit mou oblíbenou rubriku "recenze", kde vám doporučuji různé produkty, anebo se jen s nimi chlubím "hihi". Doufám, že tento dnešní článek uvítáte, pořád jen přidávám své fotečky a nikdo se nepřihlásí, že zanedbávám tuto rubriku, což je škoda, protože na přidávání těchto maličkostí mám doma celkem dost.

Nej, nej, nejlepší vůně


Čím pak asi začnu? To je jednoduchý, tím nejlepším produktem z tohoto článku a to s nejkrásnější vůní od Lancome - La Vie Est Belle! Věřte mi, pokud chcete někoho okouzlit, tak tato sladká vůně na vašem randíčku nesmí zaručeně chybět. Pokud mi nevěříte, tak se přesvědčte sami, zajděte si do vaší parfumérky a očichejte si tuto vůni, ještě jednou Lancome - La Vie Est Belle - jednoznačně favorit číslo jedna! Vůně dlouho vydrží a hlavně oviníte celou místnost. ♥ A každý se vás bude ptát, co to máte za krásnou vůní, dejte na Vanessku. :-*

V této pořízené fotečce můžete dále vidět i mou hot, sexy, červenou peněžku od Vuittona, heč :P .. škoda, že nejde lépe vidět, protože fotečky jsou focené mobilem.


Mnoho vašich otázek směřují na mé vlasy, a proto jsem vám vyfotila můj momentální šampón + balzám, který používám. Nemám žádný svůj oblíbený šampón, který bych pořád dokola používala. Já je radši střídám, což si myslím, že by se také mělo. S tímto šampónem a balzámem na vlasy od značky Schwarzkopf, jsem velmi spokojená. Nejen, že mi mé vlasy krásně ovoní, ale jsou lesklé a hebké, ale přitom mi neubírá na objemu.


Kdo mě zná, tak ví, jak miluji produkty s vůní mléka a medu - Mmmm ♥ … Od Avonu jsem používala a ještě používám krém na ruce právě s tou tou neodolatelnou vůní (mléko a med) a proto jsem šáhla i po masce na obličej se stejnou vůní. Maska má za úkol hlavně vaši pleť hydratovat, regenerovat. Já jsem spokojená, vždy po této masce se cítím uvolněná a zregenerovaná.


A máme tady další produkt od Avonu, který jsem hlavně využívala v létě. Jedná se o třpytivý tělový olej ve spreji s minerálním složením. Tento olejíček mi nechyběl na žádné párty nebo, když jsem šla do kraťásků. Především nohy a ruce po nastříhání tohoto olejíčku vypadaly lépe, hezky sjednocené, štíhlejší, třpytivější a hlavně mé opálení více vyniklo.


Nedávno jsem si pořídila do mé kosmetické taštičky novou tvářenku. Šáhla jsem po značce Gabriella Salvete, přesněji po odstínu 03 a jsem spokojená. Tvářenka je hezky pigmentovaná a má dlouhou výdrž, což je hlavní, že holky? Já jsem tmavší typ, tak na mě je trošilinku růžovější a proto je teprve dokonalá, když ji smíchám s hnědým bronzrem, který mi "sakra" mimochodem došel "haha" takže to mi připomíná, že si ho musím jít koupit.


Když nejsou zase tak velké finance, tak člověk musí šáhnout i po levnějších produktech jako po této řasence, ale upřímně mě docela překvapila, není zase tak špatná. Řasy mi hezky prodlouží, také zvýrazní, takže Vanesska je spokojená a ani neutratila moc, takže o to víc jsem šťastná! :D


Maminka přinesla tady tuto černou tužku na oči Lady Ann a řeknu vám, více černější a barvící tužku jsem neměla! Je skvělá!! Kdo chce silné černé líčení, tak určitě šáhněte po této tužce. Je měkká, nemusíte při kreslení tlačit a během jednoho šmrncu máte hned výraznou černou čáru. Na párty skvělá! :))


Nové, zlaté naušnice (200Kč)


O mě už je dávno známo, že miluji křížky. Tento symbol obohatil i mé nové, krásné náušnice.


Nové hodinky, které budu brzy prodávat na votocvohoz. :))


Jdu koukat na The Vampire Diaries, páá :-** ♥


Menší shrnutí, co jsem prováděla

27. října 2013 v 23:14 | Xoxo Vanessa
Ano, ano... bylo na čase k návštěvě kadeřnice - bohužel! Ale né, jsem ráda a hlavně mé vlasy jsou rády. Vážně jsem to už potřebovala, měla jsem docela dost zničené konečky, ale teď? Teď už nemám!! "hihi" vlasy opticky zhoustly a můžou zase růst jen do krásy…
Včera jste mohli vidět fotečku s tatínkem a teď zase můžete vidět moji maminku (na první fotce v zrcadle) sice s půlkou obličeje, ale aspoň něco.. :-**


Byla jsem tak unavená z celého týdne,.. můj miláček nejmilejší to na mě viděl, tak mě pozval na to nejlepší kafé, kde jinde než do božského, bezkonkurenčního Starbucksu!!! Miluji, miluji, miluji Starbucks café! Po kávičce jsme jeli do Tesca pro grilované kuřátko, colu light a hurá k Peťánkovi spinkat. Byl to vážně ten nejkrásnější víkend.


Jsme šťastní a to je to nejduležitější!! ♥♥Včera jsem vám psala na blog, že byl u mě Peťa a také, že opravdu byl "haha". V sobotu jsem si ho k sobě pozvala domů a připravila jsem mu menší překvapení, které nečekal. Přišel ke mně po práci a já mu uvařila oběd. A co jsem uvařila k jídlu? Čínské nudle s kousky kuřecího masa. Prý obídek Peťovi chutnal a udělala jsem mu velkou radost, což je hlavní. Pak jsem nám uvařila kávičku, lehli jsme si a šli se koukat na film. Po deváté hodině večer, jsem šla zase spát k Peťovi. ♥♥♥ A zažila jsem ten nejlepší ***…? :D


Snad se nestane další nedorozumění, jako kdysi a pochopíte mě tentokrát zprávě. Ukazuji ji vám další nehty, které jsem dělala na praxi, tentokrát mé kamarádce Lucince. Přála si čistou francii, která se hodí ke všemu a vypadá vždy dobře a hlavně čistě a luxusně. ♥ Povedly se mi nehtíčky?


" Haha" a tak nějak vypadá náš taháček s Danielkou. Holky, řeknu vám, a jak se krásně z něho opisovalo. :D:D Snad žádná učitelka nezná můj blog, nebo bych byla v řiťce :D:D !!

A teď jdou koukat na vyvolené, páááčko :-* ♥


PatCrycheer - Pěkný holky 2

27. října 2013 v 22:39 | Xoxo Vanessa |  My diary
Ahoj zlatíčka, vzpomínáte, kdy jsem vám psala, že jedu do Prahy na natáčení nového klipu od Patrika? Natáčení proběhlo skvěle, klip byl dokončen, ale po umístění na youtube,byl klip zrušen, protože nesplňoval podmínky. A proto se Patrik rozhodl, že klip znovu přetočí. Byla jsem opět pozvaná na natáčení, ale z hlediska času, jsem nemohla přijet do Prahy. Přesto se na chvíli ukážu v novém klipu v čase 3:09, můžete se kouknout:

Nový klip: PatCrycheer MÁM RÁD PĚKNÝ HOLKY


Starý klip - Pěkný holky (od neznámého uživatele, který tento klip nahrál - díky němu pořád je ke shlédnutí na youtube, bohužel ve špatné kvalitě). Mě se samozřejmě líbí více tento starý klip, byla větší sranda a přeci jen, hrála jsem tam :D:DVolby 2013 :)

26. října 2013 v 20:37 | Xoxo Vanessa |  My diary
Ahoj, kočky :-** Píšu na rychlo článeček, protože je u mě Peťa a už nadává, že opět zdržuji, protože máme jít k němu spát.

Už mě vážně rozčilovalo, jak mi tady tak dlouho stál předešlý článek. Bylo načase přidat nový, sice tento bude trošku odbitý, ale zítra přidám další, který shrne můj týden. Dnešní článek směřuje jen k volbám, abych se tady na blogu pochlubila, že jsem byla i já volit "haha". Pořídila jsem pro vás pár foteček, tak se na ně koukněte (můžete vidět mé nové hadříčky, které jsem si pořídila před týdnem, koupila jsem si jich víc, a jak jsem slíbila - přidám je sem, tak očekávejte článek).

Už musím končit, protože tady mi někdo pořád brblá "haha", tak se mějte krásně. Já vyrážím k Peťovi, tak pá. :*♥


Květiny? Nejkrásnější dárek

21. října 2013 v 22:35 | Xoxo Vanessa |  My diary
Zdravím kočky mé, stále si nad tým trvám, že já mám ty nejkrásnější návštěvnice, čím to bude? :-**
Já vím, slíbila jsem vám na včerejší den článek, ale jaksi to opět nevyšlo, radši už vám nebudu nic slibovat. :(:D Abych pravdu řekla, kdyby nebylo vás a mého asku, tak ani dnes nepřidám článek (jsem strašná), jsem ráda, že mě takto podporujete.

Asi většina z vás čeká článek plný nádherných fotografií z víkendu, o kterém jsem tady básnila. Kočky, nejspíše vás zklamu tím, že jsem vůbec nefotila. :( Člověk potřebuje občas vymnout i od blogu a dát si pauzu ze vším tím focením. Co musím uznat, užívala jsem si každou vteřinku a tak by to mělo být pořád.

Než jsem šla k Peťovi spát na celý víkend, tak předtím jsme měli společně namířeno do Shoppinu - na mé slavné nákupy. Samozřejmě jsem neodešla s prázdnou, co se týče hadříků, ale co se týká mé peněženky, ta odešla velmi chudě. Pořídila jsem si dvoje nové rifle, dvoje náušnice, tričko, svetřík a hned 3 000 byli v řiti. :D (vše nafotím a přidám na blog) Už vůbec nemluvím o tom, kolik jsme s Peťou utratili za kafíčka, papáníčka … a tak peníze utíkají a řeknu vám, jak lehce.

Co se týče stráveného víkendu s Peťou, tak prostě NÁDHERA! ♥♥ Byli jsme celou dobu sami dva doma a zkrátka jsme si užívali. Nikde jsme nechodili, jen jsme se váleli v postýlce při filmech a tak různě jsme blbly… Už jsem vám říkala, jak se ráda peru ze svým kluka? :D - miluji to! :D S jídlem jsme si nelámali hlavu, vařit se nám nechtělo, tak jsme vždy hrábli pro telefon a objednali jsme si jídlo. Jednou jsem si dala vynikající spaghetti s olivovým olejem, sušenými rajčaty, česnekem, bazalkou a parmazánem … po druhé pizzu hawai. ♥♥♥

Co mě dokáže rozbrečet štestím je to, když dostanu od svého kluka květiny, konrétněji růže! ♥♥♥ V té chvíli jsem nejšťastnější holka pod sluncem.


Ještě jsem se vám nepochlubila tím, jak umím skvěle péct. Kdo příště bude mít chuť na vynikající, chřupavý, jablečný štrůdl, tak přijďte ke mě.. ráda vás pochostím :-*Směr nakupováníčko :*:D

18. října 2013 v 15:33 | Xoxo Vanessa |  My diary

Narychlo píši,…

Jak už jsem psala v nadpise, jdu nakupovat. Musím si přeci udělat radost, když jsem šikovně zvládla tento týden ve škole (šikovná Vanesska, moc šikovná :D. Už jsem se stihla namalovat, než dopíši tento článek, tak se mi fajně rozehřeje žehlička, v rychlosti si vyžehlím vlasy, hodím něco na sebe a vyrážím společně s Peťou (v 16:00 hod), do Shoppinu. ♥Jééj už se těším,.. těším se na ty slavné obchůdku, a modlím se, ať tam mají zboží přímo pro mě! :D Po vyčerpávajícím nakupovaní mám v plánu si sednou na kafe. A kde? Kde jinde než do BOŽSKÉHO Starbucksu.
Celý víkend strávím u Petra, to bude zase romantika, a nebo víkend plného sexu? :D

Na co se samozřejmě také těším je, až mě bude silně držet a já v jeho náručí usnu (cítím se tak bezpečně a tak krásně - nepopsatelný pocit). ♥

Co se týče Asku, tak vydržte. Na vaše otázky se budu snažit odpovědět v neděli, to stejné platí i pro ty, kteří mi píšou emaily… Snad v neděli se konečně dočkáte nového článku…

Miluji vás. :*♥
Btw. Sluší mi to u nového autíčka? :*


Miluji, miluji, miluji ♥♥

14. října 2013 v 16:14 | Xoxo Vanessa

Madilyn Bailey - Don't you worry child


Zdravím mé největší lásky, které pořád navštěvují moji stránku a těm posilám sladkého hubana. :-* Včera jsem vám psala, že mám mít odpolední praxi, já popleta to popletla a díky bohu, že jsem si vzpomněla včas, že mám ranní praxi. Takže žádné odpoledne nemám zabité a už si užívám pohodu doma. Co je hlavní, že jsem na praxi nezaspala, což je mým zvykem. Dnes mi to vcelku rychle uteklo. Měla jsem zákaznici, dostala jsem 30Kč dýško "haha" a pak jsme měly cvičnou práci na známky večerní líčení, samozřejmě, že jsem dostala jedničku. :P:D Ani nevíte, jak jsem se těšila domů, hlavně z důvodu, že jsem měla totální hlad. A co jsem si uvařila na oběd? Zdravý kuskus s kuřecím masem - mňamíí. Venčení mých pejsků mám konečně za sebou. Teď popíjím horký čaj a uvažuji, že si udělám další či horkou čokoládu.

Bože jsem tak unavená, moc jsem toho dnes nenaspala. Achjo, a to se musím učit na zítřejší písemky! Jáj, ti učitelé jsou tak trapní! :D Momentálně nemám sílu do sebe nasoukat různé informace. Radši bych šla s mými dvěma miláčky na romantickou procházku. Koho myslím? Samozřejmě že, Peťu a mého Jerryka. Miluji podzim, je tak kouzelný. Zatím je podle mých představ, už nám padá listí a musím zaklepat i počasí je v celku příjemné. Podzim je prostě určený na randička, mmm. ♥

Když vidím okolo sebe popadané listí, vzpomínám na mé dětské léta, kdy jsem skákala do listí. A také vzpomínám na příhodu, kdy mě v kupce listí, kde jsem skočila, čekalo menší překvapení. Jedno ne moc voňavé překvapení… ano bylo to lejno od psa! :D:D Ale tak hezky jsem se v něm vyválela to se musí uznat… :D:)

Miluji, miluji, miluji ho :-* ♥

- Mám vážně toho nejskvělejšího kluka, kdyby jste jen věděli, co vše pro mě dělá! Jednou dobu mě tak moc štval, že jsem měla sto chutí ho zabít! :D Ale konečně jsem sním opět šťastná!!! :* Přidávám pár společných fotek, které jsme pořídili cca před týdnem.


Stejnak nejsem spokojená s mým břichem, ale to se změní.. :)
Vaše Xoxo Vanessááá !! :-*

Kino :)♥

13. října 2013 v 15:20 | Xoxo Vanessa |  My diary

Plumb | Do't Deserve You

- Tento kouzelný song zahrál v nejnovějším dílu úpíru. ♥♥ Hned jsem si ho zamilovala.


Zdravím! :* Achjo, tak už máme opět po víkendu. Doufám, že jste si víkend užili minimálně, jako já! Konečně jsem měla krásný víkend, bez nudičky. :D Zítra nás čeká škola, no vlastně mě ne. Mě čeká odpolední praxe, sice se vyspím, ale budu mít zabité odpoledne (to mě vždy dokáže rozčílit).

A teď k mému patečnímu randíčku, které se vyvedlo. Jak jsme si to s Peťou naplánovali, tak vše podle plánu vyšlo. Před kinem jsme si zašli do KFC, já si dala salát Picante a light colu. V 18:00 nám začínal film a to Kameňák. Samozřejmě jsme měli zarezervované dvousedadlo - ťuťu. Nejvíce jsem se těšila na sladký popcorn, který v cinestaru dělají ten nejlepší a k popcornu mi nesměla chybět dietní cola. :)) Vše jsme měli nakoupené a huráá na film. No a jaký byl Kameňák? Já nevím, třeba Peťovi se to líbilo a taky se zasmál, mě osobně to moc nebavilo, ale mi to v celku bylo jedno. :D:D Pro mě bylo hlavní, že jsem šla do kina, chřupala jsem popcorn, držela se s Peťou za ruce a hlavně, že jsem s ním. ♥♥♥ Po filmu jsme jeli k Peťovi, kde jsem i přespala. Objednali jsme si pizzu, zhlédly další film, mazlili se a potom jsme spolu hezky v náručí usnuli.

Sobotu jsem měla také nádhernou. Šla jsem společně s Jerrym k mé kamarádce, kterou jsem neviděla delší dobu, abychom se popovídaly ovšem. Andrejka mě hned pohostila další pizzou, vínem, brambůrky a dalšími blbosti… Pak jsem přemýšlela, jaký den byl lepší, jestli páteční randíčko, anebo holčičí sobota, protože s každým můžu dělat něco jiného. S Andejkou jsme se dívaly na staré díly upířích deníků. Jakmile jsme si pustily jeden díl, hned za tím jsme si musely pustit další, další a další - však to znáte. Už ani nevím, kolik jsme jich zhlédly! :DUdělala jsem si menší radost, koupila jsem si nové tričko z Lindexu. :))