Září 2012

Simple Plan - Untitled

29. září 2012 v 23:55 | Xoxo Vanessa |  Music
Ach bože, to je nádherná písnička … Ta snad nikdy neomrzí - prostě NÁDHÉRA!!


Text:

Co mám v plánu splnit/začít dělat do roku 2012

25. září 2012 v 18:08 | Xoxo Vanessa |  My diary
Připravila jsem si krátký článek, co mám v plánu začít dělat, musím to splnit do roku 2012, pokud ne, tak se nějak budu muset potrestat (ale ještě nevím jak) :D Jinak taky plánujete, co začnete dělat?

Vždy jsem toužila po snědé pokožce. Sice nejsem žádná bledule a mám tmavší pokožku, ale ta mi nestačí. Přeju si být o něco málo tmavší, a proto do blízké doby musím navštívit solární studio, ve kterém jsem už nebyla pár měsíců.


Už delší dobou se odhodlávám, že začnu cvičit. Slibuju si, že začnu chodit do fitka,a nebo aspoň budu cvičit doma, nebo si půjdu zaběhat. Sakra a pořád sedím doma na zadku, ale to se změní :P Musím svou postavu ještě zlepšit, vždy je co zlepšovat.


Další přáni, které splním do tohoto roku je začít jíst zdravě. Určitě to nevydržím celý měsíc bez hranolek nebo bez mekáče (občas si dopřeji dobré, nezdravé jídlo), ale hlavní úkol bude, abych se více stravovala zdravým jídlem než nezdravým.


A teď budu muset trošku zainventovat. Přeji si koupit kabelku pro mého pejska Jerryho, ne proto abych se předváděla a pejska bych využívala, jako doplněk - to rozhodně ne, ale je to praktická věc, když mám někde jet, nebo cestovat a taky když budu potřebovat na chvíli jít do obchodu, tak si můžu mého miláčka vzít sebou, protože takového malinkého pejska bych neriskovala nechávat uvázaného před obchodem, bála bych se, že mi ho někdo ukradne nebo ublíží (v dnešní době člověk nikdy neví).


A zase zítra škola ://

23. září 2012 v 23:23 | Xoxo Vanessa |  My diary
Achjo, tak nám opět víkend končí a před námi jsou krásných pět dní školy :D taky se tak těšíte? Ale, tak nějak to zvládneme, jako vždy (njn musíme).

Jinak přináším vám starší fotku z prázdnin, kde jsem s mou nejlepší kamarádkou z dob, kdy jsme v pátky chodily na stodolní a byla vážně zábava, … Poslední dobou bych se potřebovala nějak odreagovat a nebo prostě někde odjet.


A abych nezapomněla, zde máme výsledky ze soutěže. Bohužel jsem nevyhrála, ale jsem moc ráda, že jsem obsadila druhé místo. Chci vám moc poděkovat za všechny vaše hlasy, za podporu - vážně moc děkuji, vážím si toho moc, moc , moc :*


Vaše Xoxo Vanessa

Typy pleti a jak o ně pečovat

23. září 2012 v 14:39 | Xoxo Vanessa |  Péče o obličej
Ahojky, tak jsem si pro vás připravila článek, jak pečovat o pleť podle typů pleti. Doufám, že jsem vám nějakým způsobem poradila (snažila jsem se, aby článek byl stručný a srozumitelný). Pokud by byl zájem, můžu více psát takových článků z mého oboru :))

Jak zjistit typ pleti?
Obličej důkladně odličte, omyjte a osušte. Počkejte jednu až dvě hodiny, poté přiložte papírový ubrousek a důkladně jej na pokožku přitiskněte. Podle toho, zda a jaké skvrny se na nem objeví, orientačně určíte svůj typ pleti. Zůstane-li ubrousek suchý, nebo jsou na něm šupinky kůže, máte suchou pleť. Je-li celý mastný, je mastná i vaše pokožka. A když je mastný jen v oblasti tzv. T-zóny (čelo, nos, brada), je vaše pokožka smíšená.


Suchá pleť

Vzhled: Na povrchu drsnější, loupe se, pne a svědí

Příčiny: Nedostatečný příjem tekutin, nadměrné používání mýdel, pravidelné kouření, opalování, nedostatek vitamínu (A, E) a minerálů

Ošetření:
-Večerní (pleťové mléko nebo čistící krém, opláchneme vlažnou vodou a dočistíme pleť. vodou bez alkoholu).
-Ranní (začínáme vlažnou vodou nebo pleť. vodou, naneseme výživný hydratační krém)

Domácí masky:
- Banánová (1 banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje),
-avokádová (lžíce medu, rozmačkané avokádo, lžíce bílého jogurtu),
-okurková
-jogurtová/tvarohová (jogurt, popř. tučný tvaroh + vmíchat pár kapek oliv. oleje),

Krémy: hydratační, výživné, regenerační

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mastná pleť

Vaší prioritou musí být důkladné čištění, stahování pórů, zmatnění, ale zároveň i hydratace. Zapomeňte na drastické přípravky s velkým procentem alkoholu, ty tvář vysuší a kůže se bude mastit o to více.

Vzhled: Rozšířené póry, pupínky, vyznačuje se s nadměrným leskem

Příčiny: nekvalitní živočišné tuky (fastfood, smažené výrobky, tučné sýry, salámy, …), nedostatek
vitamínů B, čokoláda, alkohol, nevhodné kosmetické prostředky, …

Ošetření: na odličování použijte čistící gel nebo čisticí pleťová voda pleť. mléko.Nezapomínejte na peeling.

Domácí masky:
-Jablková (nastrouhané jablko bez slupky, 1 lžici bílého jogurtu, 1 lžičku medu, 1 lžičku ovesných vloček)
-Droždí(1 lžička droždí, 1 lžice jogurtu)
-Hroznová (100 g hroznů [zbavíme pecek, hrozny rozmačkáme], 1 lžíce medu, 1 žloutek)
-Okurková (2 lžíce okurkové šťávy, 4 lžíce jogurtu (probatický))

Hledat krémy, které obsahují účinky: hydratační, dezinfekční, matující, regulující činnost mazových žláz, …

Jediné plus - stárne nejpozději ze všech typu pletí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Smíšená pleť

Vzhled: Pokud máte mastné čelo, nos i bradu (T zóna), zatímco tváře zůstávají výrazně sušší, pak je vaše pleť smíšená (tento typ pleti mám já).

Ošetření: vlažná voda, pleť. mléko, pleť. voda, hydratační krém (jednou za měsíc peeling)

Domácí masky:
Tvarohová (lžíci tvarohu se dvěma lžičkami medu + trochu mléka)

Smíšená pleť je dost komplikovaná právě v péči. Nejideálnější, když na část tváře (líčka) aplikujete masky pro suchou/normální pleť a na T zónu (čelo, nos, brada) aplikujete masky pro mastnou pleť.

Krémy: Nejideálnější je samozřejmě volit výrobky, kde je konkrétně napsáno, že je to vhodné pro smíšenou pleť.


Popřípadné dotazy piště do komentářů, odpovím:

Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný!

22. září 2012 v 19:29 | Xoxo Vanessa |  My diary
Achjo, ten nadpis mluví za vše, ale bohužel poslední dobou mě nikdo jiný nesere než Petr. Dnes měl být krásný den, byli jsme domluveni, že zajedeme do Shoppinu, kde se podíváme na krásné oblečení, botičky, zajdeme na jídlo/kafé apod. Dopadlo to tak, že jsme nedorazili ani dovnitř. Petr, měl debilní kecy a to, že chci vyfotit. Nechápu, co mu jeblo v hlavě, pochopím, že mě nechce vyfotit, ale kdybyste slyšeli ty kecy okolo toho (bylo to až nenormální). Zhnusil mi náladu, totálně mě nasral, až vytočil - magor blbý :D … Otočila jsem se a jela hned domů. K dispozici mám aspoň jednu momentku.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsem šikovná, musím se pochválit … absolvovala jsem úspěšně kurz: trvalá na řasy. Jsem ráda, že zase umím něco nového :)) Kurz stal 600 korun a podle mě se to vyplatilo.

Hlasujte v anketě (pod článkem), co vám tady na mém blogu schází?


Jsem ve finále (poslední kolo) prosím, ...

18. září 2012 v 22:49 | Xoxo Vanessa |  My diary
Tybrďo ani nevím, jak vám mám poděkovat, ale díky vám jsem až ve finále! Po celou dobu těch nekonečných kol, jste mě vždy podrželi a pomohli se dostat dál. Doufám, že naposledy dáte mi váš hlas, prosím.


Chcete video make-up tutoriál? Tak čtěte:

Docela mi na výhře záleží, protože byla by velká škoda nezabojovat a vzdát to teď, když jsem se dostala, tak daleko! Abych vám dokázala, že si toho moc vážím, jak mi pomáháte, tak pokud vyhraju, budu mít pro vás překvapení. A jaké překvapení? Natočím video make-up tutoriál o který byl vždy zájem. Pokud znáte kamarádku, která by pro mě hlásla, tak prosím přepošlete ji odkaz … Děkuji moc, jinak hlasy všem klidně oplatím :)*

Prosím naposledy, hlas pro Xoxo Vanessu http://spoiled-wenches.blog.cz/1209/filale-sonb


Pohoda :))

17. září 2012 v 22:58 | Xoxo Vanessa |  My diary
Konečně zítra mám praxi, takže žádné učení (jupí :D), ale abych se přiznala, tak na zákaznice se moc netěším a vůbec se mi nechce nic dělat, jen ležet a spát :D Včera jsem se přemohla, vstala jsem brzy ráno (to jsem velký spáč) a jela jsem na dědinu za Peťou. Konečně jsem si vzala sebou foťák, protože jsem si řekla, že už blog nesmím tak zanedbávat: P

Pááni děkuji moc všem za hlasy!! Díky vám jsem už ve finále !! Doufám, že v posledním kole mě podpoříte svými hlasy, jako jste to dělali do teď … Já vás tak mám ráda, protože bez vás bych to nezvládla, opravdu děkuji moc http://spoiled-wenches.blog.cz/1209/filale-sonb tak ještě jednou prosím pro Xoxo Vanessa
New shoes and T-shirts :))

15. září 2012 v 16:48 | Xoxo Vanessa |  Recenze ♥
Krásný den kočky, doufám, že aspoň uvítáte dnešní krátký článek, protože vůbec poslední dobou nestíhám a nemám ani nápady na obsáhlejší články pro vás a proto se ptám, jaké články byste uvítali?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nedávno jsem si koupila nové botičky od Baťi. Baťa je u mě kvalitní, osvědčená značka a proto jsem se nebála pořídit tyto skvělé boty, opět mě tento obchod nezklamal - boty jsou opět pohodlné. Stály cca 1200 kč :)


Aby článek nebyl tak chudý, tak přikládám i mé nové tmavě modré tílko, které jsem si pořídila v obchodě Terranova.


Studentka :D

11. září 2012 v 20:39 | Xoxo Vanessa |  My diary
Ahojky lásky :* Už bylo načase se po týdnu konečně ozvat, omlouvám se těm, co tady chodili každý den. Bohužel celkově jsem měla nabity týden a do toho jsem řešila nepříjemné věci (doufám, že tento týden bude lepší pro blog).

Přináším vám dnešní fotky ze školy, měly jsme volnou hodinu ... S kamarádkou Danielkou jsme vymýšlely samé kraviny :D :D a díky tomu vyšly tyto fotky:

A co vůbec vy, jak se máte a co škola?


Photos from Kuba Zatloukal

4. září 2012 v 16:29 | Xoxo Vanessa |  My diary
Vzpomínáte, jak jsem nedávno přidávala článek, že jsem byla fotit s fotografem Kubou a proč se zmiňuji o tom? Protože přináším fotečky z tohoto dne a vy se na ně můžete podívat a zhodnotit (mě se nejvíce líbí ta poslední fotka, jak sedím).

Jinak vám chci říct, když začala ta strašná škola, tak je jasné, že na blogu nejspíše už nebudu každý den, což mě trošku mrzí, protože blog mě začal opravdu bavit a také počítám, že má návštěvnost klesne a ta se mi teď pěkně rozjížděla nahoru.